hava
DOLAR 32,8802 % % 0.2
EURO 35,1769 % % -0.11
GRAM ALTIN 2.499,74 % % 0,40
ÇEYREK A. 4.087,08 % % 0,40
BITCOIN 64.438,80 % -2.101
SON DAKİKA

Demirçalı: “İftidaranın, Komplonun Kimseye Faydası Olmaz”

Son Güncelleme :

21 Mayıs 2014 - 0:41

/ 941 views kez okundu.
Demirçalı: “İftidaranın, Komplonun Kimseye Faydası Olmaz”

 

 DEMIRCALI

 

 

 

CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, lise öğrencilerini protestoya sürüklediği yönündeki haberin iftira olduğunu, öğrencilerin yaptığı eylemden 4 gün sonra haberin servis edilmesini de manidar bulduğunu söyledi.

 

 

ADANA(GÜNEY HABER)-CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, lise öğrencilerini protestoya sürüklediği yönündeki haberin iftira ve komplo olduğunu, haberin eylemden 4 gün sonra yayınlanmasını da manidar bulduğunu söyledi. Demirçalı, “İftiranın, komplonun kimseye faydası olmaz” dedi

Manisa’nın Soma İlçesi’nde yaşanan maden faciasının Adana’da bir grup lise öğrencisi tarafından 16 Mayıs 2014 tarihinde protesto edildiğini tesadüfen öğrendiğini ifade eden CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, “Öğrencilerin eylemini ailelerinin benden yardım istemesi sonucu öğrendim.Benden yardım istenince olay yerine gittim. Öğrencileri kışkırtmayı ya da onları istismar etmeyi bırakın, aksine öğrencilerin polisle karşı karşıya gelmemesi için uğraştım.  Öğrenciler Çukurova İlçemizde Turgut Özal Bulvarı’nda yürüyorlardı. Peşlerinde polisler, TOMA ile takip ediyordu. Polislerin belirli bir noktaya kadar öğrencilerin yürümesine izin verdiğini öğrendim. TOMA’dan çıkacak biber gazına ve tazyikli suya maruz kalmaması, bir arbedenin yaşanmaması için öğrencilerle ve polislerle görüştüm. Öğrenciler bir süre yürüdükten sonra hazırladıkları bildiriyi okuyup olaysız dağıldılar. “dedi.

Adana’da öğrencilerin protesto eylemi ile ilgili haberlerin 16 Mayıs akşamı TV’lerde, sosyal medyada, 17 Mayıs 2014tarihinde de bazı medya kuruluşlarında yer aldığını ifade eden Demirçalı, yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Öğrencilerin eyleminin gerçekleştiği tarih 16 Mayıs 2014.  İhlas Haber Ajansı (İHA)’nın haberi servis ettiği tarih 19 Mayıs 2014. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda bu haberin servis edilmesi manidardır, komplodur. Bu haberin fotoğrafları ve görüntüsü kimler tarafından hangi medya kuruluşlarına servis edilmiştir? Bu konuda Adana Valisi Sayın Hüseyin Avni Coş ile Emniyet Müdürünü göreve davet ediyorum. Emniyet Müdürlüğü öğrencilerin eylemini baştan sona kadar kayıt altına aldığını tahmin ediyorum. Ne benim ne de mensubu olduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu tür olaylara girmesi mümkün değildir. Bizler, vatandaşlarımızın tek birinin kılına dahi zarar gelmesini istemeyiz. Gelmemesi için de çaba gösteririz. “

CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, Adana’da kendisine kurulmak istenen komplonun aydınlatılması için İçişleri Bakanı Efkan Ala ile de görüşeceğini, olayın aydınlatılmasını isteyeceğini, ayrıca asılsız haberleri yapanlar hakkında da gerekli yasal işlemlerin başlatılması için avukatlarına gerekli talimatı verdiğini de sözlerine ekledi.