izmir escort
hava 12° Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 18,8117 % % 0.02
EURO 20,4398 % % -0.29
GRAM ALTIN 1.165,25 % % -0,11
ÇEYREK A. 1.905,18 % % -0,11
BITCOIN 444.100 % 0.551
SON DAKİKA

Demiryolu Sendikacıları TCDD Bölge Müdürlüğü Önünde Eylem 

Son Güncelleme :

27 Haziran 2014 - 0:30

/ 402 views kez okundu.
Demiryolu Sendikacıları TCDD Bölge Müdürlüğü Önünde Eylem 

AW128332

Adana’da, Ulaştırma Çalışanları Memur Sendikası (Ulaştırma-Memur Sen) Başkanı’nın, Depo Şefliği görevinden, Cer Teslim Alma Müdürlüğü görevine atanması nedeniyle Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) üyeleri, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 6. Bölge Müdürlüğü önünde basın açıklaması ve oturma eylemi yaptı. 

ADANA (İHA) – Adana’da, Ulaştırma Çalışanları Memur Sendikası (Ulaştırma-Memur Sen) Başkanı’nın, Depo Şefliği görevinden, Cer Teslim Alma Müdürlüğü görevine atanması nedeniyle Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) üyeleri, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 6. Bölge Müdürlüğü önünde basın açıklaması ve oturma eylemi yaptı.
Ulaştırma-Memur Sen mensubu bir kişinin depo şefliği görevinden, Cer Teslim Alma Müdürlüğü görevine atanması, kurum içinde çeşitli tartışmalara neden oldu. Atamaya karşı çıkan BTS üyeleri, TCDD 6. Bölge Müdürlüğü önünde toplandı. Çeşitli sloganlar atan grup adına basın açıklamasını okuyan BTS Adana Şube Başkanı Tonguç Özkan, kurum içerisinde Memur-Sen mensubu kişilere lojman, atama ve unvan konularında ayrıcalık sağlandığını iddia etti. Ayrıcalık tanınarak Cer Teslim Alma Müdürlüğü görevine atandığı iddia edilen kişinin daha önce de EYS uzmanlığı için girişimlerde bulunduğunu belirten Özkan, bu girişimin, tepki göstermeleri üzerine engellendiğini öne sürdü. Özkan, şöyle konuştu;
“Yıllardır zaten haksız bir şekilde unvanı depo şefi olmasına rağmen, Cer kontrolörlüğüne vekalet etmekteydi. Memur-Sen Adana Şube Başkanlığı’na geldikten sonra 2 yıl içerisinde önce EYS uzmanlığı için girişim yapmış ancak bizim itirazlarımız sonucunda EYS uzmanlığını kendi çıkarları doğrultusunda gerçekleştiremeyince, sınavsız atama şartları içerisinde bulunan Cer Teslim Alma Müdürlüğü’ne önce müdürlük, daha sonra kadro alarak tekrar 6. Bölge Müdürlüğü’ne Servis Müdürlüğü ya da Müdür Yardımcılığı olarak hülle yoluyla gelme peşindedir. Gerek lojmanlarda, gerek nakillerde, gerek unvan ve atamalarda kurum tarafından yapılan uygulamaların tamamen Memur-Sen üzerinden olduğunu biliyoruz. Yıllardır bunu protesto ediyoruz. Defalarca buradaki ayrımcılığı gerek bölge yöneticilerine gerekse genel müdürlükteki yöneticilere ifade etmemize rağmen bir arpa boyu yol alamadık. İlgili şahıs hülle yoluyla herhangi bir müdürlüğe atanırsa, onun müdürlüğünü tanımayacağız.”
Grup daha sonra bir süre TCDD 6. Bölge Müdürlüğü önünde oturma eylemi yaptıktan sonra slogan atarak olaysız bir şekilde dağıldı.