hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Dt. Yaman: Bayrak Devletin Sembolüdür

Son Güncelleme :

13 Haziran 2014 - 0:04

/ 447 views kez okundu.
Dt. Yaman: Bayrak Devletin Sembolüdür

DİŞHEKİMLERİ (2)

Lice’de yaşanan Türk Bayrağı skandalına bir tepkide Adanalı Diş Hekimleri’nden geldi. Diş Hekimleri muayenehane ve evlerine Türk Bayrağı astı.

ADANA (GÜNEY HABER)- Lice’de yaşanan Türk Bayrağı skandalına bir tepkide Adanalı Diş Hekimleri’nden geldi. Diş Hekimleri muayenehane ve evlerine Türk Bayrağı astı.

Bayrak devletin sembolüdür diyen Adana Dişhekimleri Odası Başkanı Dt. Hasan Yaman, yaptığı yazılı açıklamada “Lice’de 2. Hava Kuvveti Komutanlığı gibi askeri bir bölgenin içerisine girilerek Türk Bayrağının gönlerden indirilerek ve yere atılması, Türk milletini, hepimizi derinden yaralamıştır. Bu durum biz dişhekimlerini de rahatsız etti. Türkiye’de ilk kez karşılaşılan bir durum. Kendi toprağımızda, kendi vatan sınırlarımız içerisinde üstelik askeri bir bölgede böyle bir olayın olması çok düşündürücüdür. Biz Adana Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu olarak bu hareketi kınamak ve kamuoyunun dikkatini çekmek üzere meslektaşlarımızı muayenehane ve evlerine bayrak asmaya davet ettik” dedi.

YAŞANAN BU OLAY ASLINDA T.C.’NİN KIRILMA NOKTASIDIR

Başkan Dt. Yaman, “Yaşanan bu olay aslında Türkiye Cumhuriyeti Devleti için bir kırılma noktasıdır. Bana göre bu olay yıllardır süre gelen bir takım hadiselerin sonucudur. Kerkük’te Türk Askerinin kafasına çuval geçirilirken hiçbir şey söyleyemeyen o zaman ki hükümetin yaptıklarının bir sonucudur. Habur’a Cumhuriyet Savcılarının götürülmesi yaşanan bu olayı tetikleyendir. TBMM grup toplantılarından Türkçenin dışında başka bir dille konuşulmasının sonucudur. Bütün bunları topladığımızda bu günkü durum ortaya çıkıyor. Gerekçesi ne olursa olsun bu olaya sessiz kalınması doğru değildir. Önlem alınmazsa, arkası gelmeye devam edeceği gibi daha büyük kırılmalar da meydana gelebilecektir. Yöneticilerin bu gidişe biran önce dur demesi lazım. Artık Türkiye Cumhuriyetinin egemenliği kendi içerisinde tartışılır duruma gelmiştir. Doğu’da ve Güneydoğu’da kolluk kuvvetlerinin açamadığı yollar vardır. Kendilerine milis diyenler araçları durdurarak kimlik kontrolü yapmaktadır. Bu olumsuzlukları önleyici önlemler alınmamaktadır. Biran önce bu işin düzeltilmesi gerekir. Ayrıca Musul Başkonsolosluğunun kapısı kırılarak konsolosumuzun ve oradaki insanlarımızın tutsak edilmesi affedilemezdir. Olan bitenler geliyorum diyordu ve bu gün geldi. Gerekenlerin biran önce yapılmasını talep ediyoruz. Adana Dişhekimleri Odası olarak bu menfur olayı kınıyoruz. Türkiye Cumhuriyetinin birliğine, bütünlüğüne gelebilecek her türlü olumsuzluğun karşısında duracağımızı belirtiyor, kamuoyunu da bu duyarlılığa davet ediyoruz” diye konuştu.