hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

EMO’dan Üyelerine Seminer

Son Güncelleme :

12 Mayıs 2014 - 16:41

/ 574 views kez okundu.
EMO’dan Üyelerine Seminer

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Adana Şubesi MİSEM Yasa ve Yönetmelikleri kapsamında “Elektrik Yüksek Gerilim Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Yetkilendirme Semineri” düzenlendi. 

ADANA (GÜNEY HABER) – Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Adana Şubesi MİSEM Yasa ve Yönetmelikleri kapsamında “Elektrik Yüksek Gerilim Tesislerinde İşletme Sorumluluğu Yetkilendirme Semineri” düzenlendi.
EMO Adana Şube Başkanı Mehmet Mak, 3 gün sürecek eğitime Elektrik, elektrik-elektronik mühendislerinin katıldığını belirterek, “Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği doğrultusunda uygulanan YG İşletme Sorumluluğu’nun, işletmenin sürekli ve güvenli çalışır durumda olması için sahip olması gereken bilgi ve deneyimi ile kontrol ve bakım prosedürlerinin standart hale getirilmesi amaçlanmaktadır” dedi.
Seminerde MİSEM eğitmenlerinden Elektrik Mühendisi Ahmet Gündüz Hayırcı yüksek gerilim tesislerinden topraklamalar, güç, ölçü ve koruma transformatörleri, dağıtım şebekelerinde koruma, Kompanzasyon ve Harmonikler, Manevralar, Elektrik Tesislerinde Güvenlik, Kodlu Bakım Yönergesi; Dr. Yaşar Ulutaş elektrik kazalarında ilk yardım; Avukat Turgay Bek mühendislerin hukuki sorumlulukları konusunda bilgiler verdi.