Adana Güney Haber

ENGELLİLER ENGELSİZ BİR YAŞAM İÇİN BULUŞTU

ENGELLİLER ENGELSİZ BİR YAŞAM İÇİN BULUŞTU
156 views
07 Aralık 2021 - 14:49

Toplumsal yaşamda dezavantajlı durumdaki engelli bireylerin yaşamların kolaylaştırıp, toplumsal yaşama katılımlarını sağlamak ve engellilerin önündeki engelleri kaldırmak için görev yapan Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde de farkındalık yaratan etkinliklere imza attı.

(HABER MERKEZİ)- Toplumsal yaşamda dezavantajlı durumdaki engelli bireylerin yaşamların kolaylaştırıp, toplumsal yaşama katılımlarını sağlamak ve engellilerin önündeki engelleri kaldırmak için görev yapan Akif Kemal Akay başkanlığındaki Seyhan Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde de farkındalık yaratan etkinliklere imza attı.

Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında fuaye alanında Çukurova Fotoğraf Sanatçıları Derneği ile Atlas Engelliler Derneği’nin “Engelsiz Bakış” projesinde fotoğraf sanatçılarının verdiği eğitimin ardından engelli bireylerin cep telefonlarıyla çektiği fotoğraflar sergilendi. Fotoğraf sanatçıları öğrencilerine sertifikalarını da takdim etti.

Tiyatro salonundaki program ise Suhar Duru Dans Akademisi’nin dans gösterisiyle başladı. Tekerlekli sandalyedeki bedensel engelliler ile engelsiz bireyler birlikte dans ederek, engellerin birlikte bir yaşam için engel olamayacağı mesajını verdiler. “Fikrimin İnce Gülü” eşliğinde gerçekleştirilen dans gösterisi katılımcıların beğenisini topladı.

Kardelen Engelliler Korosu’nun Türk Halk Müziği konseriyle devam eden programda, katılımcılar da oyunlar oynayıp, halaylar çekerek koronun seslendirdiği türkülere eşlik ettiler.

Programın devamında Seyhan Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü’nün engellilik konusunda toplumsal duyarlılık oluşturmaya yönelik olarak hazırladığı ve Başkan Akif Kemal Akay’ın da işaret diliyle mesaj verdiği video izlendi.

Engelli olmanın başarıya giden yolda bir engel olmadığını kararlılığı ve mücadele azmiyle kanıtlayan görme engelli piyanist Ekrem Özcan Yılmaz’ın piyano dinletisi de büyük beğeni topladı. Yılmaz’ın tarihi Taşköprü’de piyano çalma ve dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say ile tanışma hayalini gerçekleştirmesine aracılık yapan Başkan Akay da Yılmaz’ı ilgiyle dinledi.

Programın sonunda Başkan Akay, engelli sivil toplum örgütlerinin başkanları Dünya Engelliler Günü dolayısıyla pasta kestiler.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

marmaris tekne turu