logo

04 Aralık 2017

Esnafın çamur tepkisi

Adana Metal Sanayi Sitesi’nin yağmur sonrasında çamur içinde kalarak mağdur olan esnaf bu duruma tepki gösterdi. Site içerisinde bazı bölümlere asfalt döküldüğünü bir bölümüne dökülmediğini ileri süren esnaflar yetkilileri göreve çağırdı.

ADANA (GÜNEY HABER)-Adana Metal Sanayi Sitesi’nin yağmur sonrasında çamur içinde kalarak mağdur olan esnaf bu duruma tepki gösterdi. Site içerisinde bazı bölümlere asfalt döküldüğünü bir bölümüne dökülmediğini ileri süren esnaflar yetkilileri göreve çağırdı.

Adana Metal Sanayi Sitesi’nde yağmur sonrasında çamur içinde kalan esnaf yaşadığı mağduriyete tepki gösterdi. Yazın toz içinde, kışında çamur deryası içinde kaldıklarını söyleyen sitedeki bazı esnaflar, her yıl aynı sorunlarla baş başa kaldıklarını söyledi.

Adana Metal Sanayi Sitesi’nde yol çalışmalarının kısa bir süre önce tamamlanmasına rağmen, site içerisindeki bazı sokaklara asfalt dökülmediğini ileri süren site esnaflarından Haydar Savaş, “Durumumuz ortada. Çok bir şey söyleye gerek yok. İşte çamur, işte iş yerimiz. Bu duruma ne söyleyebiliriz, yaşadıklarımızı başka nasıl anlatabiliriz ki? Adana Metal Sanayi Sitesi’nin girişine ve bazı bölgelerine yeni asfalt döküldü. Bizim buralara hiçbir şey yapılmadı. Bu nedenle de burası böyle oldu.” dedi.

SİTEYE GELEN YOLLARIN DURUMU DA REZALET

Öte yandan sanayi sitesinin kent ekonomisine büyük katkı vermesine rağmen gerekli hizmeti alamadığını iddia eden esnaf, “Adana Metal Sanayi’de yüzlerce iş yeri bulunuyor ve binlerce insan burada ekmeğini kazanıyor. Şehir için önemli istihdam alanlarından bir tanesi. Site içerisinde yol sorunu yaşanıyor. Ayrıca sitemizin diğer sitelerle olan bağlantı yoluna baktığımızda bu yolların daha rezil olduğunu görüyoruz. Özellikle sitenin hemen kenarında bulunan pis su kanalının çevresindeki yol yıllardır yapılmıyor. Bu yoldan bizler evimize gidiyoruz veya müşterilerimiz bu yolu kullanmak istiyor. Yolun rezil durumunu görünce gelmekten vazgeçebiliyorlar.” diye konuştu.

 SİTE ESNAFI YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYOR

Hem site içerisindeki yolların ve hem de siteye ulaşımı sağlayan yolların yapılması için yetkililere seslenen Savaş, “Bu şehri yönetenler burada nasıl bir rezillik yaşadığımızı gelip görebilirler. Kışın çamur, yazında toz içinde yaşıyoruz. Gelip rezilliğimizi görsünler lütfen” ifadelerini kullandı.

Share
241 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.