Adana Güney Haber

FEKE’DE ORMANCILIK FAALİYETLERİ İNCELENDİ

FEKE’DE ORMANCILIK FAALİYETLERİ İNCELENDİ
130 views
23 Eylül 2021 - 13:59

Torosların cennet köşelerinden bir tanesi olan ve orman varlığı bakımından önemli bir yerde olan Adana’nın Feke ilçesinde yürütülen ormancılık faaliyetleri incelendi. Adana Orman Bölge Müdürlüğü’nde yoğun arazi programı ile çalışmalarına devam eden Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, Feke İşletme Müdürlüğünü ziyaret ederek yürütülen ormancılık uygulamalarını yerinde denetledi.

(HABER MERKEZİ)-Torosların cennet köşelerinden bir tanesi olan ve orman varlığı bakımından önemli bir yerde olan Adana’nın Feke ilçesinde yürütülen ormancılık faaliyetleri incelendi. Adana Orman Bölge Müdürlüğü’nde yoğun arazi programı ile çalışmalarına devam eden Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, Feke İşletme Müdürlüğünü ziyaret ederek yürütülen ormancılık uygulamalarını yerinde denetledi.

Adana Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz’ın yanı sıra Bölge Müdür Yardımcısı Ali Göçer ve Silvikültür Şube Müdürü İsmail Aktaş ile birlikte Feke Orman İşletme Müdürlüğünce yürütülen ormancılık faaliyetlerini denetledi. 

Yapılan Denetim sırasında yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi alarak öncelikle Akkaya Orman Emval Deposunda depo iç düzeni ile emval çeşitlerini ve istifleri inceleyen Adana Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz;  depo içerisinde istife alınan emvallerin standartlara uygunluğunu kontrol ederek kalitenin korunması  ve kayıplar yaşanmaması için satış aşamasına gelene kadar geçen süre içerisinde yapılan tüm çalışmaların hassasiyet ve özenle gerçekleştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Daha sonra Aytepesi Orman İşletme Şefliğinin 2020 yılı sedir tensil çalışmaları sahalarında denetimlerini sürdürdü. Bölge Müdürü Yılmaz, “Ormanlarımıza verdiğimiz emeklerimizin karşılığını yeni gelen fidanlarımızla görmek bizleri mutlu etti. Ormanların kendini yenilemesi ve gençleşmesi için yoğun şekilde çalışmalarımız sürüyor. Büyüme ve gelişmesini işletme amacına uygun şekilde gerçekleştiriyoruz. Gençlik bakımı ve sıklık bakımı çalışmalarıyla ormanlarımız hayat buluyor. Çalışmalarda emeği geçen ve her kademede görev yapan Feke Orman İşletme Müdürlüğümüz ekibine teşekkür ediyorum.” dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -