Adana Güney Haber

Fidanlarla memleketlerine uğurlandılar

Fidanlarla memleketlerine uğurlandılar
80 views
20 Mayıs 2020 - 2:31

Adana’da covit19 salgını nedeni ile karantina altında bulunan vatandaşlar, karantina süresinin bitiminde evlerine yolcu edilirken Adana Orman Bölge Müdürlüğü’nün yaptığı fidan jesti ile mutlu oldular.

(HABER MERKEZİ)-Adana’da covit19 salgını nedeni ile karantina altında bulunan vatandaşlar, karantina süresinin bitiminde evlerine yolcu edilirken Adana Orman Bölge Müdürlüğü’nün yaptığı fidan jesti ile mutlu oldular.

Kovid 19 salgını nedeniyle Almanya ve Rusyadan getirilerek 14 günlük karantina sürecini Adana Mahmut Sami Ramazanoğlu KYK Yurdunda tamamlayan 358 Türk vatandaşı fidanlarla evlerine uğurlandı.

Karantina süreçleri biten ve sağlıklı bir şekilde memleketlerine dönmek üzere yurtlardan çıkan vatandaşlar, Adana Orman Bölge Müdürlüğünün hediyesi olan fidanları görünce mutlu oldular. Adana Orman Bölge Müdürlüğü Ağaçlandırma Şube Müdürü İlhan Köse, Fidanlık Müdürü Yalçın Serikler tarafından dağıtılan 500 adet defne, fıstıkçamı fidanları  vatandaşlar tarafından büyük memnuniyetle karşılandı.​

Kendilerine hediye edilen fidanları görünce çok mutlu olduklarını belirten vatandaşlar; “Çok şükür karantina sürecimiz ve sağlıklı bir şekilde evlerimize gidebileceğiz artık. Kaldığımız yurtlardan ayrıldığımızda fidan sürprizi ile karşılaştık ve gerçekten mutlu olduk. Bizlere gösteren bu ince ve nazik davranıştan ötürü görevli olan herkese çok teşekkür ederiz.” diye konuştular.

Fidanlar geleceğe nefes olsun

Karantina süreçleri bitiminde evlerine dönen vatandaşlara yapılan fidan sürprizi ile konuşan Adana Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz; “Tarım ve Orman Bakanlığımızın ve Orman Genel Müdürlüğümüzün talimatları doğrultusunda Adana Orman Bölge Müdürlüğü olarak KYK yurtlarından evlerine giden vatandaşlarımıza fidan sürprizi yaptık. Fidan demek nefes, umut demektir. Dağıtılan fidanların geleceğe nefes olmasını diliyor ve tüm vatandaşlarımıza sağlık diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -