Adana Güney Haber

GEÇMİŞİM VE GELECEĞİM “LÖSEV”

GEÇMİŞİM VE GELECEĞİM “LÖSEV”
161 views
08 Mayıs 2021 - 1:00

Bir hastane odasında tedavisi devam ederken tanıştılar LÖSEV ile.  Yapayalnız olduklarını düşünürken çaldı kapıları. LÖSEV Ailesi’nin bir parçası oldular. Hastalıklarını LÖSEV’ den güç ve destek alarak atlattılar. Artık LÖSEV’in profesyonel bir üyesi olarak kariyerlerini sürdürüyor, on binlerce lösemili çocuğa umut oluyor ve hep bir ağızdan “Yalnız Değilsiniz” diyorlar.

(HABER MERKEZI)- Bir hastane odasında tedavisi devam ederken tanıştılar LÖSEV ile.  Yapayalnız olduklarını düşünürken çaldı kapıları. LÖSEV Ailesi’nin bir parçası oldular. Hastalıklarını LÖSEV’ den güç ve destek alarak atlattılar. Artık LÖSEV’in profesyonel bir üyesi olarak kariyerlerini sürdürüyor, on binlerce lösemili çocuğa umut oluyor ve hep bir ağızdan “Yalnız Değilsiniz” diyorlar.

 LÖSEV 23 yıldır kayıtlı 50 bine yakın hastasının hayatında umudu ilmek ilmek işleyerek, başarı hikâyeleriyle ‘Hayat vermeye’ devam ediyor. Bir hastane odasında başlayan zorlu bir mücadeleden başarılı bir kariyer planlamasına giden yolculukta değişmeyen tek bir şey vardı o da LÖSEV ve bağışçılarının desteği.

LÖSEV’de görev yapan onlarca lösemiyi atlatmış gencin başarı hikâyesi şimdi lösemi mücadelesi veren on binlere umut oluyor. Bu isimlerden biri de Halil Telli. Halil 9 yaşında iken Lösemi teşhisi aldı. Adana’daki bir devlet hastanesinde tedavisi devam ettiği sırada bir odada yapayalnız yatarken içeriye giren LÖSEV Sosyal Hizmet personelleri, ona yalnız olmadığını gösterdi. Halil tedavisi devam ederken aldığı çok yönlü desteklerle tünelin ucundaki ışığa yaklaşıyordu. Yatarak başlayan tedavisi ayakta devam etmeye başladı, ardından evine döndü ve eğitim hayatına kaldığı yerden devam etti. Okul derslerine katkı sağlaması için LÖSEV Canım Kardeşim Ders evlerinde etüt desteği almaya başladı. LÖSEV’deki diğer gençlerle tanışarak sosyal hayatına kaldığı yerden ve daha büyük bir ailenin parçası olarak devam etti. Diğer yüzlerce genç gibi o da geleceğe umutla bakmaktan hiç vazgeçmedi…

Halil Telli ( İdari İşler LÖSEV Adana ); “2009 yılı başlayan lösemiyle mücadele yolculuğumda dünya ile bağlantım koptu. Sürekli aldığım iğneler ve ilaçlarla fiziksel olarak çok zorlanıyordum. Hastane odamda yapayalnız ve başıma gelenlerden habersiz bir yıl geçirdim. Sosyal hayatım yok diye üzülürken hastaneye LÖSEV’den gelen ablalarla umut buldum. Tedavim tamamlanırken LÖSEV hep yanımda oldu. LÖSEV’de kazandığım özgüvenle üniversiteyi kazandım bir yandan profesyonel dalgıç oldum. Tedavi sürecimden beri aktif olarak LÖSEV’e destek verirken profesyonel iş hayatıma da LÖSEV’de devam ettim. LÖSEV’in bu süreçte yaptığı maddi ve manevi destekleri sayesinde bu hastalığı yendim ve geleceğimi inşa ettim. İyi ki LÖSEV’deyim, iyi ki LÖSEV’liyim.”

 Halil’in LÖSEV desteği ile hayata tutunduğu gibi gelecek kariyerini de Kayseri’den Bursa’ya İzmir’den İstanbul’a  LÖSEV’de yeşerten onlarca gençten birkaçının dilinden yaşam yolculukları şöyle,

 Recep Nihat Karadeniz (İdari İşler – LÖSEV Kayseri): “LÖSEV hem tedavim sırasında maddi manevi destekleriyle hem de tedavi sonrası iş imkânı sunarak bana yardım elini uzattı. Hiç yalnız bırakmadı. Bağışçıların destekleri ile bu günlere geldim. Bende şimdi kanser tedavisi gören diğer kardeşlerim için LÖSEV’de çalışıyorum. Ben de onları yalnız bırakmıyorum İyi ki LÖSEV var.”

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -