Adana Güney Haber

GERÇEKTE OLAN RESMİYETTE OLMAYAN BİR SOKAK

GERÇEKTE OLAN RESMİYETTE OLMAYAN BİR SOKAK
131 views
01 Nisan 2022 - 1:58

Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Gazipaşa mahallesinde bulunan 66005 sokak imara kapatıldı. İmara kapatıldığı için doğalgaz hattının bile çekilemediği 66005 sokak sakinleri, büyük mağduriyet yaşadıklarını ve bu yaşadıklarını mağduriyetin bir an önce son bulmasını istediklerini dile getirdiler.

(HABER MERKEZİ)-Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Gazipaşa mahallesinde bulunan 66005 sokak imara kapatıldı. İmara kapatıldığı için doğalgaz hattının bile çekilemediği 66005 sokak sakinleri, büyük mağduriyet yaşadıklarını ve bu yaşadıklarını mağduriyetin bir an önce son bulmasını istediklerini dile getirdiler.

Adana’nın merkez mahallerinden bir tanesi olan Gazipaşa mahallesinde bir garip olay meydana geldi. Gazipaşa mahallesinde bulunan 66005 sokak yapılan düzenlemeler ile birlikte imar planından çıkarıldı. Hal böyle olunca da böyle bir sokak resmiyette görünmediği için sokağa doğalgaz şebekesi döşenemiyor. Mahalle sakinleri bu durumdan çok muzdarip olduklarını dile getirerek bu yanlışlığın düzeltilmesini istiyorlar.

Sokak resmi olarak görünmediği için adres sıkıntısı yaşamalarının yanı sıra doğalgaz da kullanamadıklarını belirten 66005 sokak sakinleri; “Burası daha önce kentsel dönüşüme girecek dendi. Sonrasında da nasıl oldu bizler de bilemiyoruz burası imara kapalı hale geldi. koskoca yılların yerleşik sokağı nasıl imara kapalı olur. Evlerimizde halen daha kış mevsimi soba ile geçiriyoruz. Bizler artık doğalgaza kavuşmak istiyoruz. Sesimiz duyulsun ve bu yanlışlıktan bir an önce geri dönülsün. Sokağımız bir an önce yeniden imara açık hale getirilsin.” İfadelerini kullandılar.

Büyükşehir Belediyesi ve ilçe Seyhan Belediyesinin bu yanlıştan dönmesi gerektiğini belirten Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Şehmus Uçar; “Burası 1970’li yıllardan beri imarı olan bir sokaktır. Ancak ne oldu da bura imara kapatıldı bilemiyoruz. Büyükşehir belediyesi topu ilçe belediyesi olan Seyhan Belediyesine atıyor ancak onlarda bir çare üretmiyorlar. Vatandaşlar seslerini duyurmak istiyorlar ve yaşadıkları mağduriyetin son bulmasını istiyorlar.” Şeklinde konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

marmaris tekne turu