hava 31° Orta
DOLAR 32,9286 % % 0.32
EURO 35,3765 % % 0.63
GRAM ALTIN 2.465,47 % % 0,60
ÇEYREK A. 4.031,05 % % 0,60
BITCOIN 60.950,01 % -4.924
SON DAKİKA

Göz Lazerlerinde “İdesign Lazer Teknolojisi”

Son Güncelleme :

21 Temmuz 2014 - 22:43

/ 1.292 views kez okundu.
Göz Lazerlerinde “İdesign Lazer Teknolojisi”

ADANA (GÜNEY HABER) – Görme bozukluğu olanların sıkça tercih ettikleri ve gözlükten ve lensten kurtulmak için tek çare olarak gördükleri lazer teknolojileri bazı soruları da beraberinde getiriyor.

Dünyagöz Adana Medical Sorumlusu Op. Dr. Cüneyt Karaarslan, lazer teknolojilerinden biri olan “iDesign Lazer Teknolojisi” hakkında bilgi verdi.

GÖZLÜK VE LENSLERDEN KURTULMAK MÜMKÜN
Lazer tedavisinde, tedavinin her bir göz için özelleştirilmesinin başarılı sonuçlar için anahtar niteliğinde olduğunu belirten Op. Dr. Cüneyt Karaarslan, “ iDesign gelişmiş wavefront-kılavuzlu sistem her bir gözün kişiye özel olarak tedavi edilmesini sağlar. Böylece, hastalar gözlük ve lenslerinden kurtularak ultra HD görüş kalitesine kavuşurlar” dedi.

İDESİGN TEKNOLOJİSİ İLE 3 SANİYE İÇİNDE 5 FARKLI ÖLÇÜM
iDesign teknolojisi ile 3 saniye içinde 5 farklı ölçüm yapılabildiğini kaydeden Cüneyt Karaarslan şunları söyledi:
“ Otorefraktometre, keratometre, topografi, aberrometre, pupilametre cihazlarıyla yapılan 5 farklı ölçüm tek cihazla yapılarak, elde edilen verilerle kişiye özel tedavi sunulmaktadır. iDesign destekli iris tanımlama sistemi ile detaylı kornea analizi yapılabilmektedir. Gözün optik düzensizliği 5 kat fazla çözünürlük ile yakalanabilmektedir. Yüksek tanımlı sensor ile gözün optik düzensizliği detaylı analiz edilebilmektedir. Daha iyi sonuç elde edilir ve bu sayede hasta memnuniyeti yüksek düzeydedir”

10 DAKİKALIK TEDAVİ SONRASI EVE DÖNÜŞ
Op. Dr. Karaarslan iDesign teknolojisi destekli iLasik özelliklerini ise şu şekilde sıraladı:
“Miyop, hipermetrop ve astigmat tedavisinde ultra HD görüş kalitesi, bıçaksız lazer Intralase ile tamamen özelleştirilmiş tedavi, FDA onaylı en gelişmiş lazer cihaz platformu, İris tanımlama ‘Irıs registration’ sistemiyle kusursuz sonuç, göz hareketlerini 3D takip eden ‘Eye-Tracker’ kilitleme sistemiyle hassas ve güvenli tedavi,gece görüşünde netlik, iDesign sertifikalı doktorlar, damla anestezi ile bıçaksız, dikişsiz, ağrısız operasyon, 10 dakikalık tedavi sonrası bandajsız eve dönüş, ertesi gün sosyal yaşama dönüş kolaylığı.”