Adana Güney Haber

GÜZELLİK MERKEZLERİNE EPİLASYON YASAĞI

GÜZELLİK MERKEZLERİNE EPİLASYON YASAĞI
312 views
13 Ekim 2021 - 1:42

Danıştay Onuncu Daire’de görülen davada güzellik merkezlerine yönelik önemli bir karara varıldı. Verilen karara göre lazer epilasyonda kullanılan cihazların dermatolog ve estetik cerrahi uzmanları tarafından yapılması kararı verilirken bu karardan sonra güzellik merkezleri, lazer epilasyon yerine sadece ağda yapmalarına izin verildi.

(HABER MERKEZİ)-Danıştay Onuncu Daire’de görülen davada güzellik merkezlerine yönelik önemli bir karara varıldı. Verilen karara göre lazer epilasyonda kullanılan cihazların dermatolog ve estetik cerrahi uzmanları tarafından yapılması kararı verilirken bu karardan sonra güzellik merkezleri, lazer epilasyon yerine sadece ağda yapmalarına izin verildi.

Güzellik merkezleri artık lazer epilasyon yapamayacak. Son alınan karara göre güzellik merkezlerinde lazer epilasyon yasaklanırken, güzellik uzmanları ise bu karara tepki gösteriyorlar.

Güzellik merkezlerinde lazer epilasyon yapan kişilerin bu alanda eğitim almış ve gerekli sertifikalara sahip kişiler olduğunu bu nedenle güzellik salonlarının elinden lazer epilasyon uygulamasının alınmasını doğru bulmadıklarını kaydeden Güzellik Uzmanı Seçil Işık; “Güzellik merkezleri güzellik alanında birçok uygulamanın yapılabildiği önemli alanlardır. Müşterilerimizin önemli bir kısmı da epilasyon için bizleri tercih eden kişilerdir. Ancak son yapılan düzenleme ve açıklanan karar tüm güzellik uzmanlarını üzdü. Alınan yeni karara göre güzellik salonlarında lazer epilasyon yapılamayacak. Bu uygulamaları sadece Dermatolog ve estetik cerrahi uzmanlarının yapabilecekleri ifade ediliyor. Bu karar bizleri çok üzdü.” dedi.

Alınan bu kararın sektörü önemli ölçüde etkileyeceğini belirten Işık; “Bu sektör binlerce kişinin ekmek yediği bir sektördük. Biz salonlarımızda en çok da lazer epilasyon işlemleri yaparız ve bu alanla mutlaka iyi eğitim almış kişilerle çalışırız. Bu nedenle bu karar tüm sektörü olumsuz etkiler.” ifadelerini kullandı.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

marmaris tekne turu