hava 35° Orta
DOLAR 32,8167 % % 0.01
EURO 35,1114 % % -0.29
GRAM ALTIN 2.496,00 % % 0,25
ÇEYREK A. 4.080,96 % % 0,25
BITCOIN 63.948,17 % -3.658
SON DAKİKA

İki hastane arasında yatak krizi çıktı: “Yatak Gitti Kavga Bitti!”

Son Güncelleme :

12 Mayıs 2014 - 16:20

/ 568 views kez okundu.
İki hastane arasında yatak krizi çıktı: “Yatak Gitti Kavga Bitti!”

Sağlıkta Devrimde gelinen son nokta; iki hastane arasında yatak krizi çıktı:

 

Yatak Gitti Kavga Bitti!
AW087025

Adana Devlet Hastanesi’den kovulduğu iddiasıyla gittikleri Dr. Aşkım Tüfekçi Çukurova Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan hasta taburcu edildi ancak iki hastane arasında yatak krizi çıktı. 
Adana Devlet Hastanesi, “yeterli yatağımız yok yatağı gönderin” dedi, ancak Dr. Aşkım Tüfekçi Çukurova Devlet Hastanesi yatağın hasta taburcu olduktan sonra gönderileceğini söyleyip yatağı dün gönderdi
. Bu arada Adana Devlet Hastanesi yönetiminin, hastanın hastanenin yatağı ile birlikte hastaneden çıkmasına engel olmayan özel güvenlik görevlileri hakkında da soruşturma başlattığı öğrenildi.

ADANA (İHA) – Adana’da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye gelen ve apandisit teşhisi konularak ameliyat olması gerektiği belirtilen ancak ameliyat için uzun süre bekletildikleri gerekçesiyle kocasının tepki göstermesi üzerine hastaneden kovulduğu iddiasıyla gittikleri Dr. Aşkım Tüfekçi Çukurova Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan hasta taburcu edildi ancak iki hastane arasında yatak krizi çıktı.
3 çocuk annesi Cariye Mercan (28) 7 Mayıs günü sabah saat 07.30’da şiddetli karın ağrısı ile uyandı. Cariye Mercan, eşi İlyas Mercan (37) tarafından Adana Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne getirildi. Burada yapılan tetkikler sonucunda hastaya apandisit teşhisi konularak, saat 16.00’da ameliyathaneye alındı. İddiaya göre, saatlerce bekletilmelerine kızan koca İlyas Mercan, Genel Cerrah E.S.’ye tepki gösterdi. Bu tepkiye kızan doktor ameliyatı yapmayacağını söyleyerek hastayı ve ailesini reddetti. İlyas Mercan da, eşini hastaneden yatağıyla birlikte alarak 500 metre yakındaki Dr. Aşkım Tüfekçi Çukurova Devlet Hastanesi’ne götürdü. Burada yapılan tetkikler sonucunda hastanın apandisit olmadığı rahminde iltihaplanma ve kiste bağlı su toplaması olduğu teşhisi konularak, cerrahi müdahale yapmadan ilaç tedavisi uygulandı.
Bu arada Adana Devlet Hastanesi’nin diğer hastaneden “Hastanemiz çok yoğun hastaların yatacak yatağı yok yatağımızı geri gönderin” dediği diğer hastanenin ise hastanın hala o yatakta yattığını belirterek bu isteği geri çevirdiği öğrenildi. Bunun üzerine yapılan tedavinin ardında durumu iyiye giden Mercan, Cuma günü öğleden sonra hastaneden taburcu edildi. Kadın taburcu edilir edilmez Adana Devlet Hastanesi yatağı geri istedi. Yatak bir süre sonra hastaneye gönderilerek yatak krizi ortadan kalktı.
Bu arada, kadın hastanın kovulmasıyla ilgili olarak özel güvenlik görevlilerine soruşturma açıldığı öğrenildi. Hastane yönetiminin hastaneden kovulan kadının hastane yatağıyla dışarı çıkmasına özel güvenlik görevlilerinin müdahale ederek yatağı almaması nedeniyle soruşturma açtığı belirtildi.