Adana Güney Haber

İlaçlanmayan yer kalmayacak

İlaçlanmayan yer kalmayacak
330 views
10 Ağustos 2020 - 1:44

Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte sıcak günlerin en büyük kabusu haline sineklerle mücadele de başladı. Adana’nın birçok semtinde sinekler vatandaşları rahatsız etmeye başlarken, ilaçlama çalışmaları da Adana’nın birçok bölgesinde yoğun olarak sürdürülmeye devam ediliyor.

(HABER MERKEZİ)-Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte sıcak günlerin en büyük kabusu haline sineklerle mücadele de başladı. Adana’nın birçok semtinde sinekler vatandaşları rahatsız etmeye başlarken, ilaçlama çalışmaları da Adana’nın birçok bölgesinde yoğun olarak sürdürülmeye devam ediliyor.

Adana’nın Çukurova İlçesinde sinek ve böceklere karşı ilaçlama çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Isınan havanın etkisi ile birlikte insanları rahatsız etmeye başlayan sinekler ve sıcak havalarla birlikte ortaya çıkan böcekler için çalışmaları başlatan Büyükşehir Belediyesi İlaçlama Ekipleri akşam saatlerinde ilaçlama yapmaya devam ederken vatandaşların rahat bir nefes almalarına yardımcı olmaya çalışıyorlar.

Artan sinek saldırıları karşısında çöp konteynırlarından apartman bodrumlarına kadar ilaçlanmamış yer kalmayacağını belirten Toros Mahallesi Muhtarı Sibel Polat; “Sevgili Toros mahalle sakinlerimiz artan sivrisinek ve  yakağan gibi haşerelere karşı Büyükşehir Belediyesinin ilaçlama ekibi bugünden itibaren 7 gün boyunca sivrisinek hamamböceği bit pire ve çeşitli haşereler İçin bütün apartmanların bodrumlarını, lağamları parklarımızı ve çöp konteynerlerinin çevresini ilaçlıyorlar. Günlük yapılan ilaçlamaların yanı sıra detaylı ilaçlamalarda devam edecek. Amacımız sineksiz ve rahat bir yaz mevsimi geçirilmesidir.” diye konuştu.

İlaçlama konusunda mahalle sakinlerinden ricada da bulunan Sibel Polat; “Sırasıyla mahallemizdeki tüm apartmanların bodrumları detaylı bir şekilde ilaçlanmaya devam edilecektir. Bizim mahalle sakinlerimizden ricamız ilaçlama ekiplerine yardımcı olabilmek için bodrumlarınızın kapılarını geldiklerinde en kısa sürede açmanızdır.” ifadelerini kullandı.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -