Adana Güney Haber

“İSTER İHMAL, İSTER KASIT HEPSİ EKOLOJİK TERÖRDÜR”

“İSTER İHMAL, İSTER KASIT HEPSİ EKOLOJİK TERÖRDÜR”
247 views
31 Temmuz 2021 - 22:36

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve beraberindeki heyet Yangın Yönetim Merkezi’nde bilgi aldı. Adana’nın Kozan ilçesinde orman yangını yaklaşık 50 saattir devam ediyor.

(HABER MERKEZİ)-AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve beraberindeki heyet Yangın Yönetim Merkezi’nde bilgi aldı.Adana’nın Kozan ilçesinde orman yangını yaklaşık 50 saattir devam ediyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Adana Valisi Süleyman Elban ile birlikte Kozan Yangın Yönetim Merkezi’ne geldi. Yetkililerden bilgi aldıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü Ömer Çelik, orman yangınlarıyla ilgili valilik açıklamalarına itibar edilmesini isteyerek, “İster ihmal, ister kasıt olsun bunların hepsi ekolojik terördür. Terör örgütleri bu işin içerisinde mi değil mi diye Adalet Bakanlığımız soruşturmalarını sürdürüyor” dedi

“ADALET BAKANLIĞI SORUŞTURMALARI DEVAM EDİYOR”
Yangınlarla ilgili valilik açıklamalarına itibar edilmesi gerektiğini, yalan haberlerin dikkate alınmaması gerektiğini kaydeden Çelik, “Sosyal medyada bazı haberler çıkıyor, bunlara dikkat etmek lazım. Valilik açıklamalarını takip etmek lazım. İster ihmal, ister kasıt olsun bunların hepsi ekolojik terördür. Hayvan ve bitkilere zarar veren her şey insan hayatına da bütün doğaya da kasteder. Bunların hepsi ekolojik terör muamelesi görür. Terör örgütleri bu işin içerisinde mi değil mi diye Adalet Bakanlığımız soruşturmalarını sürdürüyor. Bu soruşturmaların neticesi de vatandaşlarımızla paylaşılır ve gereği yapılır” şeklinde konuştu

“BAZI YERLERDE YANGINLARLA İLGİLİ RİSKLER DEVAM EDİYOR”
Devam eden yangınlarla ilgili de konuşan Ömer Çelik, daha sonra şunları söyledi:
“Bazı yerlerde yangınlarla ilgili riskler devam ediyor. O sebeple kimsenin resmi yetkililerin yönlendirmesi olmaksızın kendi kendine müdahalede bulunmaması ve bu yetkililerin yönlendirmesiyle hareket etmesi önem arz ediyor. Şimdi ilk iş yangının sürdüğü ve tehlike arz ettiği yerlerde yangının söndürülmesidir. Arkasında hasar tespiti yapılır ve yaraların sarılması gerçekleştirilir.”

“ALADAĞ YANGININDAKİ RİSK DEVAM EDİYOR”
Kozan yangınının belirli oranda kontrol altına alındığını ancak Aladağ’daki yangında riskin devam ettiğini vurgulayan Ömer Çelik, “Geçmiş senelerde de yangın bölgemize büyük zarar vermişti. Burada deneyimli ekipler var. Vali beyin hızlı karar alması can kaybının önüne geçti. Vatandaşlarımızın bazıları buralar hızlıca tahliye edildiği için eşyalarıyla ilgili sıkıntı yaşadıklarını ifade ediyorlar. Hepsinin değerlendirmelerine saygı duyuyoruz ama bu hızlı kararlar canları korumak içindir. Netice itibariyle kaybolan eşyayı yerine koyarız ama insan hayatını yerine koyamayız” dedi.

“TÜRKİYE’NİN ORMAN TEŞKİLATI YÜKSEK KAPASİTEYE VE DENEYİME SAHİP”
Türkiye’nin orman teşkilatının yüksek kapasiteye sahip olduğunu aktaran Çelik, “Bütün bu yangını söndürmek için gayret eden ekiplerimiz insanüstü mücadele ediyorlar. İmkânlarımız bütün kapasiteyle kullanılıyor. Bütün arkadaşlarımız sahadalar. İnşallah bu felaketi de hep beraber el birliği içerisinde atlatacağız. Bazı provokasyonlar oluyor, bazı yalan haberler yayılıyor. Bunların gerçekle ilgisi yoktur. Yangın söndürmek teknik bilgi, teknik kapasite gerektiren bir iş. Türkiye’nin orman teşkilatı yüksek kapasiteye ve deneyime sahip. Aynı şekilde diğer ekiplerimiz de yüksek kapasiteye sahip. Herkes aynı anda görevlerini yerine getiriyor. Bu felaketi inşallah hep beraber atlatacağız” şeklinde konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -