Adana Güney Haber

Kaçak avlananlara geçit verilmeyecek

Kaçak avlananlara geçit verilmeyecek
111 views
22 Aralık 2021 - 15:12

Adana-Pozantı Karanfil Dağı Yaban Hayatı Geliştirme Sahası içinde avlanan kişiler, Adana Doğa Koruma ve Milli Parklar Ekipleri tarafından avlanması yasak olan alanda av yaparken suçüstü yakalandılar.

(HABER MERKEZİ)-Adana-Pozantı Karanfil Dağı Yaban Hayatı Geliştirme Sahası içinde avlanan kişiler, Adana Doğa Koruma ve Milli Parklar Ekipleri tarafından avlanması yasak olan alanda av yaparken suçüstü yakalandılar.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Ekipleri, gece gündüz demeden yaban hayatı korumak için denetimlerini sürdürüyor. Özellikle av yapmanın yasak olduğu alanlarda kaçak bir şekilde avlananların adeta ensesinde olan ekipler, son olarak Adana DKMP Ekiplerince yapılan koruma kontrol çalışmalarında kaçak avlanan kişiler suçüstü bir şekilde yakalandılar.

Şahısların koruma altında olan alanda avlanma yapmaya çalıştıklarını ve bu sırada yapılan denetimlerde tespit edilerek gerekli idari işlemlerin uygulandığını belirten Adana Doğa Koruma ve Milli Parklar Ekipleri; “Av yapılmasının yasak olduğu yani koruma altında olan Karanfil Dağı YHGS bölgesinde av yapmaya çıkan 2 kişi tespit edilmiştir. Bu kişilere belgesizlikten, yasak günden ve yasak usulden idari yaptırım uygulanmış olup, 2 adet tüfeğe el konulmuştur.” İfadelerini kullandılar.

DKMP Ekiplerinin denetimlerinin sıkı bir şekilde devam ettiğini, bu şekilde kaçak ve yasak avlanmaya çalışanlara asla fırsat verilmeyeceğini belirten ekipler, bu tür avlanmaların suç olduğunu hatırlatarak; “Av yapılması gereken alanlar ve zamanlar belirtilmiştir. Bunun haricindeki avlanmalar kaçak avlanmaya giriyor. Bizler de kaçak avlanmaların önüne geçebilmek için sahada yaz kış demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kaçak avlanma konusunda da vatandaşlarımıza uyarılarda bulunuyoruz.” şekilde konuştular.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

marmaris tekne turu