logo

15 Aralık 2017

Kaldırım caddeden daha geniş

Kenan Evren Bulvarı’nda kaldırımların yoldan daha geniş olduğunu söyleyen çevre esnafı, özellikle ambulansların bu güzergahtan geçmekte zorlandığını söyledi. Bulvarda kaldırımların daraltılması ve yolların genişletilmesi gerektiğini söyleyen esnaf, aksi durumda bulvarın trafik yoğunluğunu kaldırmadığını kaydetti.

 

ADANA (GÜNEY HABER)-Kenan Evren Bulvarı’nda kaldırımların yoldan daha geniş olduğunu söyleyen çevre esnafı, özellikle ambulansların bu güzergahtan geçmekte zorlandığını söyledi. Bulvarda kaldırımların daraltılması ve yolların genişletilmesi gerektiğini söyleyen esnaf, aksi durumda bulvarın trafik yoğunluğunu kaldırmadığını kaydetti.

Adana’nın merkez Çukurova İlçesi’nde bulunan Kenan Evren Bulvarı’nda yaşanan trafik yoğunluğu giderek artıyor. Cadde esnafı sıkışan trafik nedeniyle oluşan araç gürültüsüne gün boyunca maruz kaldıklarını belirterek, cadde ile ilgili acilen önlem alınması gerektiğini kaydetti.

Kenan Evren Bulvarı’nda kaldırımların yoldan daha geniş olduğunu kaydeden çevre esnafı, kaldırımların daraltılarak yolların genişletilmesi gerektiğini ifade etti. Yolların kaldırımlara göre çok dar olduğunu kaydeden çevre esnaflarından Emin Kurnaz, “Yan yana üç aracın rahatça gidebileceği geniş kaldırımları olan Kenan Evren Bulvarı’nda, yan yana ancak iki araç gidebiliyor. Bunun tam tersi olması gerekiyor. Özellikle Ambulans bu caddede ilerleyebilmek için dakikalarca adeta ağlarcasına siren çalmaktadır. İsteğimiz en azından kavşağa yakın kısımlarda devasa geniş kaldırımlar daralsın, cadde genişletilsin, araç trafiği kısmen rahatlasın.” dedi.

Sabah ve akşam trafiğinin yanı sıra zaman zaman da okul giriş çıkışları sırasında bulvarda trafik yoğunluğu yaşandığını belirten çevre esnafı, “İşyerimize gelen müşterilerimiz araçlarını park edecek yer bulamıyor. Bu nedenle insanlar cadde boyunca kaldırım kenarına araçlarını park etmeye başlıyor. Bu nedenle de iki şeritli olan cadde bir anda tek şeride düşüyor. Bu da cadde de trafiği neredeyse durma noktasına getiriyor.” diye konuştu.

Kenan Evren Bulvarı’nın Çukurova İlçesi’nde bulunan Mahfesığmaz ve Toros Mahallesi gibi iki büyük mahalleyi birbirine ayırdığını belirten çevre esnafı, “Kenan Evren Bulvarı üzerinde Adana’nın iki büyük mahallesi bulunuyor. Ayrıca Kuzey Adana’da tarafında bulunan insanlar bu bulvarı kent merkezine giderken geçiş güzergahı olarak kullanıyor. Sonrada ortaya işte bu tablo çıkıyor.” dedi.

Share
952 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.