hava
DOLAR 32,5544 % % 0.12
EURO 35,0223 % % 0.36
GRAM ALTIN 2.439,59 % % 0,17
ÇEYREK A. 3.988,72 % % 0,17
BITCOIN 65.202,14 % -0.764
SON DAKİKA

KAN DONDURAN CİNAYET

Son Güncelleme :

11 Ağustos 2016 - 18:11

/ 589 views kez okundu.
KAN DONDURAN CİNAYET

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????Adana polisi 10 yıl önce sevgilisiyle kaybolan gencin cesedini, Mersin’in Silifke ilçesinde toprağa gömülmüş ve üzerine beton dökülmüş olarak buldu. Gencin, kız arkadaşının ağabeyleri ve arkadaşları tarafından önce işkence yapılarak daha sonra da boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı. Polisin gözaltına aldığı olaya karışan gencin sevgilisinin, ağabeyleriyle birlikte 11 kişiden 7’si tutuklanırken, cinayete karıştığı ileri sürülen 2 ağabeyin de başka bir suçtan cezaevinde olduğu öğrenildi. Zanlıların, kaçırıp bir hafta işkence yaptığı genç ölmek üzereyken doktor getirtip tedavi ettirip, kendine gelince tekrar işkence yaptığı ortaya çıktı. 10 yıldır kayıp olan üniversiteli genç kız için de ailenin kayıp başvurusu yapmadığı ortaya çıktı. Gencin annesi ise aile tarafından tehdit edildiği için ancak oğlu kaybolduktan 1 yıl sonra kayıp başvurusu yaptığı öğrenildi.

ADANA (İHA) – Adana polisi 10 yıl önce sevgilisiyle kaybolan gencin cesedini, Mersin’in Silifke ilçesinde toprağa gömülmüş ve üzerine beton dökülmüş olarak buldu. Gencin, kız arkadaşının ağabeyleri tarafından önce işkence yapılarak, daha sonra boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı. 10 yıldır kayıp olan üniversiteli genç kız için de ailenin kayıp başvurusu yapmadığı ortaya   çıktı.
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
EVLENMELERİNE İZİN VERİLMEDİ
Edinilen bilgiye göre, Çağ Üniversitesi öğrencisi Gülşen Y. (27) Çukurova ilçesi, Güzelyalı Mahallesi, Süleyman Demirel Bulvarı’nda kuaförlük yapan Oğuzhan Ekinci (23) ile iş yerinde tanışıp arkadaş oldu. Bir süre sonra iki genç birbirine aşık oldu. Çift kısa süre sonrada evlenmeye karar verdi. Oğuzhan Ekinci ailesini Yüksel’in evine gönderip genç kızı istetti, ancak Yüksel ailesi kızlarının okuyacağını söyleyerek evlenmelerine izin vermedi.
Cengiz Y. Bülent Y. ve Mehmet Ali Y. kız kardeşlerine kuaförle görüşmemesi için baskı yaptı. İddiaya göre kardeşler genç kızı, kuaförü öldürmekle tehdit edip ondan uzaklaşmasını sağladı.

LOKANTADA BULUŞMA
Genç kız bu tehditler üzerine sevgilisinden uzaklaştı ancak daha sonra tekrar görüşmeye başladı. Bu durumu öğrenen Cengiz Y. kız kardeşiyle, “Biz seni Diyarbakır’dan buraya okutmaya getirdik, sen ne yapıyorsun, hemen onunla ilişkini bitireceksin” diyerek tartıştı. Cengiz Y. kuaförü sevdiğini söyleyen kız kardeşini darp etti. Bu sırada Cengiz Y, eşi Emine Y.’yi de ilişkilerini bildiği halde kendisine söylemediği için darp etti. Bu sırada genç kız baskılara rağmen sevgilisi ile gizli gizli buluşmaya devam etti. Bu durumu öğrenen Cengiz Y. kız kardeşiyle görüşüp kuaför ile kendisinin de geleceği bir yerde görüşmek istediğini söyledi. Gülşen Yüksel de yaşadığı tedirginlikten sonra sevgilisini arayıp ağabeyinin kendisiyle görüşmek istediğini Süleyman Demirel Bulvarı’nda bir lokantaya gelmesini istedi.

7 KİŞİYLE KAÇIRDILAR
Cengiz Y., yanına kardeşi Muhammet Ali Y., arkadaşları Hüseyin Y., Bülent A. Haluk K., Muhammet U. ve Mustafa E. ile 14 Temmuz 2006 tarihinde Süleyman Demirel Bulvarı’ndaki lokantaya gitti. Kuaför Oğuzhan Ekinci lokantaya genç kız ile geldiği sırada 7 kişi genci bir otomobile bindirip genç kızı da orada bırakıp gitti.
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
4 GÜN SÜREN İŞKENCE
Kardeşler ve arkadaşları genci Sinanpaşa Mahallesi’nde Kemal D. isimli şahsın evine götürdü. Buraya daha sonra kardeş Bülent Y. de geldi. 3 kardeş Cengiz Y., Bülent Y. ve Muhammet Ali Y., kız kardeşinden vazgeçmeyen gence işkence yapmaya başladı. Gencin elini kolunu ayaklarını bağlayıp ağzını kapatan zanlılar, sopa ve yumrukla saatlerce döverek işkence yaptı.
İşkencenin ikinci gününde Oğuzhan Ekinci fenalaşınca şahıslar doktor getirtip tedavisini yaptırdılar.
Daha sonra genç tekrar kendine gelince işkence yapmaya devam ettiler. Yaklaşık 4 gün süren işkencenin ardından genci, kardeşler boğarak öldürdü.

GÖMÜP ÜZERİNE BETON DÖKTÜLER
Oğuzhan Ekinci öldükten sonra cesedini kilime saran şahıslar, otomobil ile Mersin’in Silifke ilçesine götürdü. Genç kızın kardeşleri giderken yanlarına kum, çimento, kürek ve kazma aldılar. Daha sonra Kız Kalesi bölgesindeki yüksek bir tepeye çıkan kardeşler burada mezar açtı. Cesedin üzerini toprakla kapatan kardeşler beton döküp tekrar toprak attıktan sonra üzerine kayalar bırakıp olay yerinden ayrıldı.

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????“SİZ ONU ÖLDÜRDÜNÜZ”
Bu sırada genç kız sevgilisinden haber alamayınca ağabeylerine, sevgilisine ne yaptıklarını sormaya başladı. Ağabeyler genç kıza “Biz onunla konuştuk sonra bıraktık gitti” dediler. Daha sonra buna inanmayan genç kız “Siz onu öldürdünüz ben biliyorum sizi şikayet edeceğim” diyerek tepki gösterdi. Bu tepkiden sonra genç kızdan bir daha haber alınamadı.
Bu arada, Y. kardeşler kendilerine yardım eden arkadaşlarını da “Bu olayı ihbar eden aynı bunun gibi olur üzerine beton dökülür, kimse kimseye bir şey anlatmayacak” diye tehdit etti.

ANNESİNİ DE TEHDİT ETTİLER
Oğuzhan Ekinci’nin annesi oğlu eve gelmeyince Y. ailesine giderek, “Oğlum en son sizin çocuklarla buluşmuş 2-3 gündür yok ona ulaşamıyorum” dedi. Ancak Y. ailesi görmediklerini söyleyerek kadını evlerinden gönderdi. Bir kaç gün sonra anne tekrar eve gelip aynı şeyleri söyleyerek bu kez şikayetçi olacağını söyledi. Bunun üzerine ağabeyler kadını ölümle tehdit ederek ‘polise şikayetçi olması, kayıp başvurusunda dahi bulunması halinde’ onu öldüreceklerini söyledi.

1 YIL SONRA ŞİKAYET
Korkuya kapılan enne Fatma Ekinci, kayıp başvurusunda bile bulunmadan Adana’yı terk edip Antalya’ya yerleşti. Ancak oğlundan 1 yıl boyunca haber alınmayınca en sonunda ölümü göze alarak polise gelip şikayette bulundu. Polis bu şikayet üzerine araştırma başlattı. Anacak kayıp şahıs bulunamadı.

POLİS, ÖZEL EKİP KURDU
Polis geçtiğimiz günlerde uzun süredir kayıp olan şahısların olaylarının aydınlatılması için emniyet genel müdürlüğünün talimatıyla özel ekip kurdu. Özel ekip çalışmasına Oğuzhan Ekinci olayından başladı. Polis kısa sürede yaptığı çalışmada önemli ipuçlarına ulaştı. Şahsın en son Y. ailesinden gençlerle görüştüğünü belirledi. Onlarla yapılan görüşmede bir sonuca varılmadı. Ancak polis 10 yıl önce Y. ailesi dışında lokantaya gelen başka bir kişiyi daha tespit etti. Onunla yapılan görüşmede vicdan azabı çeken zanlı polise her şeyi anlattı. Polis buradan yola çıkarak Oğuzhan Ekinci’nin gömülü olduğu yeri bulmak için de çalışma başlattı. Ayrıca polis hemen Cengiz Y., Bülent Y., Muhammet Ali Y., kardeşler ve anne Emine Y. ile olaya karıştığı ileri sürülen Bülent A., Hüseyin Y., Muhammet U., Mustafa E., Haluk K., Kemal D., Arif D., Nihat T., Mehmet E. ve Cengiz E’yi gözaltına almak için harekete geçti. Polis 11 kişiyi gözaltına alırken ağabey Cengiz Y. ile Bülent Y.’nin başka bir suçtan cezaevinde olduğu belirlendi.
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
ŞİMDİ KAYIP KIZ ARANIYOR
Polis, Silifke’de yaptığı kazı sonucunda da kuaförün cesedine ulaştı. Ancak cesede ulaşmak mezar üzerine konulan kaya ve dökülen betondan dolayı bir hayli güç oldu. Polis uzun uğraşın sonunda Oğuzhan Ekinci’nin kemiklerine ulaştı. Kemikler alınıp incelenmek üzere adli tıp kurumu morguna götürüldü. Yapılan DNA testinden sonra kemikler aileye teslim edilecek.
Bu arada, polis, kaybolan genç kızın da öldürülerek gömülmüş olabileceği ihtimali üzerinde durarak zanlıları genç kızın yerini söylemesi için sorguya aldı. Ancak kardeşler genç kızdan haberleri olmadığını belirtirken, polis ailenin neden kayıp başvurusu yapmadığını sordu. Ancak anne dahil kardeşler bu soruya cevap veremedi. Diğer zanlılar ise genç kızı hiç görmediklerini ileri sürdü. Polis genç kızı da bulmak için çalışma başlattı ancak bir sonuç alamadı. Zanlılar ise sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Zanlılardan Mustafa E., Hüseyin Y., Kemal D., Haluk K., Muhammet U., Bülent A., Muhammet Ali Y. tutuklanırken, Arif D., Nihat T., Mehmet E, ve Emine Y. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.