Adana Güney Haber

Kanallarda sezon açıldı

Kanallarda sezon açıldı
216 views
25 Mayıs 2021 - 2:22

Adana’da sıcak havanın etkisini göstermeye başlaması ile bazı çocuk ve gençler birlikte DSİ’ye ait sulama kanallarında yüzerek serinleme sezonu başlattı. Her yıl yüzlerce insanın hayatını kaybettiği sulama kanalları için alınan önlem ve tedbirlere rağmen çocuklar ve gençler sulama kanallarında yüzerek hayatlarını hiçe sayıyor.

(HABER MERKEZİ)-Adana’da sıcak havanın etkisini göstermeye başlaması ile bazı çocuk ve gençler birlikte DSİ’ye ait sulama kanallarında yüzerek serinleme sezonu başlattı. Her yıl yüzlerce insanın hayatını kaybettiği sulama kanalları için alınan önlem ve tedbirlere rağmen çocuklar ve gençler sulama kanallarında yüzerek hayatlarını hiçe sayıyor.

Yaz mevsiminin etkisini göstermeye başlaması ile birlikte DSİ’ye ait sulama kanalları ve Seyhan Baraj Gölü serinlik arayan çocukların ve gençlerin meskeni haline geldi. Adana şehir merkezinin pek çok noktasından geçen sulama kanallarında yüzmenin tehlikeli ve yasak olmasına rağmen, sıcak havalarda çocuklar ve gençler sulama kanallarına yüzerek serinlemeye çalışıyor.

Yasak ve tehlikeli olmasına rağmen yüzme kanallarına yüzmekten vazgeçmeyen çocuklar, kanalda yüzmenin zevkinin başka bir şey de olmadığını söyledi. Adana Valiliği tarafından her yıl baraj gölü ve sulama kanallarında yüzmenin önlenmesi adına çeşitli önlemler alınırken, alınan bu önlemlere rağmen bu yıl da yine çocuklar, sulama kanallarında yüzmeye devam edecek gibi görünüyor.

Yüzmeyi kanalda öğrendiğini söyleyen çocuklar, “Kanalların tehlikeli olduğunu biliyoruz ancak bizler de böyle serinliyoruz. Denizlerde yine tehlikeli,  yüzmek tehlikeli aslında yüzmeyi bilmeyenler için her yer tehlikeli. Ama kanallar bizler için çok zevkli çünkü bizi yüzmeyi kanallarda öğrendik. Akıntılar tehlike oluşturuyor doğru ama yine de kanalların tehlikeli yerlerden uzak durmaya çalışıyoruz.” Şeklinde konuştular.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

marmaris tekne turu