hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

 Karalar’dan İhsanoğlu’na Destek 

Son Güncelleme :

29 Haziran 2014 - 18:20

/ 517 views kez okundu.
 Karalar’dan İhsanoğlu’na Destek 


AW130755

Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi CHP’li Seyhan İlçe Belediye Başkanı Zeydan Karalar’dan MHP ve CHP’nin ‘Çatı adayı’ Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek geldi. 

ADANA (GÜNEY HABER) – Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi CHP’li Seyhan İlçe Belediye Başkanı Zeydan Karalar’dan MHP ve CHP’nin ‘Çatı adayı’ Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek geldi.
Zeydan Karalar ilk sendika ziyaretini Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na gerçekleştirdi. Burada sendikanın bölge temsilcisi Kemal Aslan ve sendika üyeleri ile bir süre sohbet eden Karalar, 10 Ağustos 2014 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Yıllardır Cumhuriyet Halk Partisi’nin din karşıtı bir parti olarak gösterilmeye çalışıldığını belirten Karalar, partilerinin dine veya dindar insanlara değil dini siyasete alet edenlere karşı olduğunu söyledi. Karalar, “Ufku sosyal demokrat insanlar bile din karşıtı bir parti diye oy vermiyor. Bu algıyı kaldırırsak yüzde 50 oy alırız. Biz dine veya dindar insanlara karşı bir parti değiliz. Bizim düşüncelerimiz dine saygılıdır. Karşı olduğu şey ise dini siyasete alet etmektir. Karşı olduğu insanlar ise dini siyasete alet edenlerdir” şeklinde konuştu.
Ağustos ayında yapılacak olan seçimlerde partiye genel başkan seçmeyeceklerini belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Cumhurbaşkanlığı seçimi bizler için önemli bir fırsat. Cumhurbaşkanlığı, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı değildir. Bir partiye genel başkan seçmiyorsunuz. Bu seçim Türkiye’nin önünde önemli bir fırsat. Biz kafamızdaki modelde bir Cumhurbaşkanı seçmiyoruz. Biz Türkiye’yi birleştirecek kavga ettirmeyecek, toplumu ayrıştırmayacak tekrar Türkiye’nin bütünlüğü için, birleşimi için çalışacak bir Cumhurbaşkanı seçiyoruz. Ekmeleddin İhsanoğlu hamlesi doğru ve desteklenmesi gereken bir hamledir” ifadelerine yer veridi.