logo

19 Aralık 2017

Karataş Bebeli Mahallelisi, Seracılık Organize Sanayi Bölgesi Projesini dinledi.

Karataş Bebeli mahallesine kurulması planlanan ve çalışmaları hızla devam eden Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projesi mahallelilere anlatıldı.

ADANA (GÜNEY HABER)-Karataş Bebeli mahallesine kurulması planlanan ve çalışmaları hızla devam eden Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projesi mahallelilere anlatıldı.

Bilgilendirme Toplantısında proje danışmanları Vedat Kâhyalar ve Can Kabaali ile birlikte Karataş Belediyesi temsilcileri katılım gösterirken, mahalleliler proje danışmanları Vedat Kâhyalar ve Can Kabaali den detaylı bilgiler aldılar.

Bebeli mahallesi köy kahvesinde gerçekleştirilen toplantıya bölge halkı büyük ilgi gösterdi.

Projenin gündeme gelmesi ile birlikte mahallelilerde oluşan tedirginliğin önüne geçilmesi amacı ile gerçekleştirilen toplantıda, proje danışmanları detaylara değinerek mahalleliyi bilgilendirdi. Proje danışmanlarından Vedat Kâhyalar; projenin bölgeye koyacağı katma değeri dile getirirken, oluşacak iş potansiyeli ile sadece bebeli mahallelisinin değil Karataş’ın, Adananın ve Ülkemizin ekonomisinin canlanacağını söylediler.

Besicilik yapan mahallelilerin proje için Bebeli Mahallesinde bulunan mera alanının kullanılması halinde, hayvanların otlatılması konusunda sıkıntı çekecekleri konusunda yaşadıkları tedirginliği iletilirken, proje danışmanı Can Kabaali bölgede bulunan meranın tamamı üzerinde gerçekleştirilmeyeceğini, bölgede 5 bin 800 dekarlık mera alanının yaklaşık 3 bin dekarının kullanılacağını ayrıca proje haricinde kalan mera alanının ıslah edilerek besicilik yapan mahallelilerin kullanımına sunulacağını belirttiler.

 

 

 

 

Share
343 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.