Adana Güney Haber

Karataş’ta Tanker ile çarpışan teknedeki 5 kişiden 4’ünün cansız bedeni bulundu

Karataş’ta Tanker ile çarpışan teknedeki 5 kişiden 4’ünün cansız bedeni bulundu
2.176 views
12 Kasım 2020 - 14:41

Adana’nın Karataş ilçesi açıklarında Yunanistan bayraklı bir tanker ile çarpışan Türk bayraklı balıkçı teknesinden düşerek kaybolan 4 kişinin cansız bedeni bulunarak limana getirildi. Balıkçıların cesetleri otopsi için Adana Adli Tıp Kurumuna götürüldü

ADANA (İHA) – Adana’nın Karataş ilçesi açıklarında Yunanistan bayraklı bir tanker ile Türk bayraklı balık avlama teknesinin çarpışması sonucu kaybolan 5 kişiden 4’ünün cansız bedeni bulundu.
Adana Valiliğinden yapılan açıklamada, saat 05.50’de Adana’nın Karataş ilçesi 15 deniz mili açıklarında Yunanistan bayraklı bir tanker ile Türk bayraklı balık avlama teknesinin çarpıştığı ve teknenin alabora olduğu bilgisi alınması üzerine bölgeye 3 Sahil Güvenlik botu ve bir Sahil Güvenlik Dalış Timi sevk edildiği belirtildi.
Arama kurtarma çalışması başlatan ekiplerin, kaybolan 5 kişiden 4’ünün cansız bedenine ulaştığı, diğer kişiyi arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

GEMİYLE ÇARPIŞAN TEKNEDEKİ 4 KİŞİNİN CANSIZ BEDENLERİ GETİRİLDİ
Adana’nın Karataş ilçesi açıklarında Yunanistan bayraklı bir tanker ile çarpışan Türk bayraklı balıkçı teknesinden düşerek kaybolan 4 kişinin cansız bedeni bulunarak limana getirildi.
Saat 05.50’de Adana’nın Karataş ilçesi 15 deniz mili açıklarında Yunanistan bayraklı bir tanker ile çarpışan teknedeki 5 kişinin kurtarılması için bölgeye giden 3 Sahil Güvenlik botu ve bir Sahil Güvenlik Dalış Timi yaptığı arama kurtarma çalışmasında 4 kişinin cansız bedenine ulaştı.
Balıkçıların cansız bedenleri Sahil Güvenlik botlarıyla Karataş Limanına getirildi. Balıkçıların cesetleri otopsi için Adana Adli Tıp Kurumuna gönderildi.
Kayıp kişiyi arama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

TEKNENİN BATTIĞINI GÖREN BALIKÇI KONUŞTU
Adana’nın Karataş ilçesi açıklarında Yunanistan bayraklı bir tanker ile çarpışan Türk bayraklı teknesinin battığını gören balıkçı olay anını anlattı.
Balıkçı Mehmet Can Mendi, saat 05.50’de 15 deniz mili açıklarında Yunanistan bayraklı bir tanker ile Türk bayraklı balık avlama teknesinin çarpıştığını teknenin alabora olduğunu görünce Sahil Güvenliğe olayı haber verdiğini söyledi. Kaybolan 5 kişiden 4’ünün cansız bedenlerinin bulunduğunu teknenin battığı anları anlatan Mendi, “Sabaha karşı balık avlarken gördük yardıma koştuk tekne ters dönmüştü. Balıkçıları bulamadık. Yunan gemisi gidiyordu ona durduk. Çok üzüldük daha önce böyle bir olay olmadı” dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -