Adana Güney Haber

Karatepe’ye yeşillendirme çalışmaları sürüyor

Karatepe’ye yeşillendirme çalışmaları sürüyor
217 views
04 Ekim 2021 - 1:42

Adana Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Kadirli İşletmesi Karatepe mevkiinde Temmuz ayında meydana gelen orman yangını neticesinde tahrip olan sahadaki yanık ağaçların sahadan boşatılması hızla devam ediyor.

(HABER MERKEZİ)-Adana Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Kadirli İşletmesi Karatepe mevkiinde Temmuz ayında meydana gelen orman yangını neticesinde tahrip olan sahadaki yanık ağaçların sahadan boşatılması hızla devam ediyor. Çalışmaları yerinde incelemek üzere Kadirli’ye giden Adana Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz ve Bölge Müdür Yardımcısı Tuncay Can Karatepe’ye yeşillendirme çalışmalarının sürdüğünü ve en kısa sürede eski görünümüne kavuşacağını ifade ettiler. 

Kadirli Orman İşletme Müdürü Adem Sarıbıyık ve teknik ekip tarafından karşılanan Adana Orman Bölge Müdürü ve Bölge Müdür Yardımcısı Bozkuyu Şefliği Karatepe mevkiinde 28 Temmuz Çarşamba günü çıkan yangında zarar gören sahalarda yapılan çalışmalar hakkında İşletme Müdürü Adem Sarıbıyık’tan detaylı bilgi aldılar. 

Yanık sahada yapılan çalışmaları yerinde inceleyen ve personel ile bir süre sohbet eden Bölge Müdürü Yılmaz, yangından zarar gören ağaçların daha fazla değer kaybetmeden ekonomiye kazandırılacağını, sahaya ekim ve  dikim yoluyla tekrar gençliklerin getirilmesi için tohum ve fidanların hazır olduğunu saha ile ilgili tüm işlemlerin yıl sonuna  kadar tamamlanacağını belirtti.

Adana Orman Bölge Müdürü Yılmaz işlerin tekniğine uygun, ekosistem bütünlüğü içerisinde yapılması ve zamanında bitirilmesinin önemli olduğunu belirterek, bunun için İşletme Müdürü ve İşletme Şefinin sık sık sahadaki çalışmaları takip ve kontrol etmesi gerektiğini belirtti. Çalışmaların seyrinden memnun olan Bölge Müdürümüz, İşletme Müdürü ve ekibi ile çalışan köylülere teşekkür etti.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

marmaris tekne turu