hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Kılıçdaroğlu’nu ifadeye çağıran savcı Bakanlık toplantısında

Son Güncelleme :

08 Mayıs 2014 - 17:07

/ 1.868 views kez okundu.
Kılıçdaroğlu’nu ifadeye çağıran savcı Bakanlık toplantısında

HSYK seçimleri için toplantılar yapan Adalet Bakanlığı, hâkim ve savcılar için özel davetiyeler bastırdı.

Geçen hafta sonu İstanbul’da yapılan üçüncü toplantı için İBB Topkapı 1453 Sosyal Tesisleri kullanıldı. Odatv, 3 saat süren toplantının tüm ayrıntılarına ulaştı. Kahvaltılı yapılan toplantı için 10 TL ücret alındı. Davetiyelerde Adliye lojmanlarından özel servis araçlarının kaldırılacağı bilgisine de yer verildi.

HÂKİM VE SAVCILARI KAPIDA KARŞILADILAR

Yaklaşık 600 kişinin katıldığı toplantıya Adalet Bakanlığı bürokratları ve HSYK üyeleri de katıldı. Toplantıyı düzenleyen ise Yargıda Birlik Platformu oldu. Yargıda Birlik Platformunun bu süreçte Adalet Bakanlığı ile birlikte hareket ettiği belirtiliyor.

Toplantıya girişte hâkim ve savcıları İstanbul Başsavcıvekilleri tek tek karşıladı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu’nun açış konuşması yaptığı toplantıda ilginç bir isim de konuşma yaptı.

“BU BİRLİK ÇOK ÖNEMLİ İŞLER YAPACAK”

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın şikâyeti üzerine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu ifadeye çağıran savcı Mehmet Demir, toplantıda yaptığı konuşmada “Yargıda Birlik Platformu’nu saygıyla karşıladığını ve bu birlikteliğin çok önemli işler yapacağını” söyledi.

İstanbul Başsavcıvekillerinin konuşma yapması için belirlediği hâkim Erdoğan Şimşek, kendisinin İstanbul hâkim ve savcıları adına konuşma yaptığını öne sürerek, “İstanbul yargıç ve savcıları adına Yargıda Birlik Platformuna saygı duyduğumu buradan haykırıyorum” diye konuştu.

BİR KİŞİ İTİRAZ ETTİ

Adalet Bakanlığı’nın ve onun desteklediği Yargıda Birlik Platformunu öven konuşmalara tek itiraz ise İstanbul hâkimi Kemal Şahin’den geldi. Şahin yaptığı konuşmada, İstanbul yargıç ve hâkimleri adına konuşma yaptığını söyleyen meslektaşını tanımadığını belirterek, “O konuşmaya katılmıyorum, reddediyorum” dedi. Yargı içindeki güç odağının sadece Cemaat olmadığını ifade eden Şahin, toplantıda yer alan Adalet Bakanlığı bürokratlarının da bu güç odağına dâhil olduğunun altını çizdi. “Faillerde burada mağdurlarda burada” diye konuşan Şahin, bu platformda şeffaf olan tek şeyin HSYK seçimlerine devlet olarak girildiğinin saklanmaması olduğunu belirtti.

İŞTE O DAVETİYE:

Can Özçelik

Odatv.com