Adana Güney Haber

KISACIK: KARATAŞ’IN SORUNLARINI BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ

KISACIK: KARATAŞ’IN SORUNLARINI BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ
127 views
17 Aralık 2021 - 14:11

Karataş Kültür ve turizm Platformu Başkanı Teyfik Kısacık, ilçenin dinamiklerinin ön plana çıkması için ellerinden gelen her türlü çabayı, hep birlikte omuz omuza vererek yapabileceklerini belirterek,  “Sayın Kaymakamımızın ve Belediye Başkanımızın toplantımıza teşrif etmesi bizleri mutlu etmiştir. Karataş’ımızın sorunlarını çözme konusunda, birlik ve dayanışmamızı pekiştirme yolunda önemli mesafeler kat ettiğimize inanıyorum.” dedi.

(HABER MERKEZİ)-Karataş Kültür ve turizm platformu aylık toplatasını gerçekleştirdi. Şahin Tepesinde yapılan kahvaltılı toplantının ev sahipliğini belediye meclis üyesi olan Metin Boğa tarafından gerçekleştirdi. Toplantıya Karataş Kaymakamı Fatih Ayaz, Belediye Başkanı Necip Topuz, İlçe Jandarma Komutanı Teğm. Murat Keskin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Buğrul, Sivil toplum kuruluşlarından Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Celal Safsoylu ve diğer platform üyeleri katıldı.

Platform sekreteri Uğur Armağan Üzer tarafından önceki ve yeni gündem maddeleri okunarak, daha önce gündeme gelen otopark sorunu, tarihi han alanına çevre düzenlenmesinin yapılması, madde bağımlılığına karşı alınabilecek önlemler ve ilçede bulunan turizm tesislerinin denetlenmesi konularında Platform olarak gelişmelerin takipçisi oldukları, yeni gündem konusu olarak da elektrik kesintilerine kalıcı çözüm bulunması hususu dile getirildi.

Platform başkanı Teyfik Kısacık, ilçenin dinamiklerinin ön plana çıkması için ellerinden gelen her türlü çabayı, hep birlikte omuz omuza vererek yapabileceklerini belirterek,  “Sayın Kaymakamımızın ve Belediye Başkanımızın toplantımıza teşrif etmesi bizleri mutlu etmiştir. Karataş’ımızın sorunlarını çözme konusunda, birlik ve dayanışmamızı pekiştirme yolunda önemli mesafeler kat ettiğimize inanıyorum.” dedi.

Karataş Kaymakamı Fatih Ayaz, ilçenin gelişimi için gösterilen çabaya her zaman destek olacaklarını belirterek Yemişli Mahallesinde yapılacak yeni trafo alanı ile Karataş’ın elektrik sıkıntısının tarihe karışacağını belirtti.

Belediye başkanı Necip Topuz ise kalbi, gönlü Karataş için atan insanlarla beraber ilçenin sorunlarını çözme noktasında çaba gösterdiklerini, gündeme gelen sorunların takibinin yapıldığını vurguladı. Başkan Topuz; “Ayrıca Sayın Valimizin öncülüğünde ve Sayın Kaymakamımızın destekleriyle ilçemize kazandırılan OSB tarla balıkçılığı projesi Karataş’a farklı bir değer kazandıracak ve yeni bir istihdam alanı yaratacaktır.” dedi.

Su ürünleri kooperatif başkanı Celal Safsoylu da Karataş limanında yapılan derinleştirme çalışmalarının devam ettiğini ve yaklaşık 500 balıkçı gemisinin limanın mevcut kapasitesinin yeterli gelmediğini belirterek daha geniş bir limana ihtiyaç olduğunu vurguladı.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

marmaris tekne turu