hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

“MAZERET YOK, HEPİNİZİN AVUKATIYIM”

Son Güncelleme :

17 Mayıs 2014 - 23:15

/ 546 views kez okundu.
“MAZERET YOK, HEPİNİZİN AVUKATIYIM”

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in dün gerçekleştirdiği Halk Günü yine ilginç taleplere ve konuşmalara tanık oldu. Kız kaçıran, iş isteyen, ‘dönüşüm?’ diye soran herkese yanıt veren Başkan Çetin:

 “MAZERET YOK, HEPİNİZİN AVUKATIYIM”

 Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in dün gerçekleştirdiği Halk Günü yine ilginç taleplerlere ve konuşmalara tanık oldu. Oğlu kız kaçıran baba, evladına iş isteyen anne, ‘köpeğim özgür olmalı’ diyen kadın,  maaşını güvenle çekmek isteyen emekli,  işyerine izin isteyen esnaf… Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Mazeret yok, sorunlarınızın tamamını çözeceğiz” deyince 7. Halk Günü’nde de defalarca alkışlandı.

 

ADANA (GÜNEY HABER)-Oğlu kız kaçıran baba, evladına iş isteyen anne, ‘köpeğim özgür olmalı’ diyen kadın,  maaşını güvenle çekmek isteyen emekli,  işyerine izin isteyen esnaf…Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Mazeret yok, sorunlarınızın tamamını çözeceğiz” deyince 7. Halk Günü’nde de defalarca alkışlandı.

 

SOMA İÇİN SAYGI DURUŞUYLA BAŞLADI

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in dün gerçekleştirdiği Halk Günü yine ilginç talepler, teşekkür konuşmaları ve tatlı atışmalarla geçti. Soma’da 300’e yakın madencinin ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirerek konuşmasına başlayan Çetin, “Cinayet gibi kaza” yorumunu yaptı ve ölenler anısına halkla birlikte 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu; 19 Mayıs, Güreş Şenliği ve Yelken Yarışları’nın iptal edildiğini, harcanacak paranın da Soma’ya yardım olarak gönderileceğini açıkladı.

 

“BİZ GARİBAN KÖPEKLERİN YANINDAYIZ”

Emekli bankacı Ayla Yuvasız ve hayvansever Fikriye Öztürk ile emekli Kazım Türkmen arasında “köpeklerin parklara uluorta çiş yapması” yüzünden tatlı atışmaların yaşanması gülüşmelere yol açtı.  Yuvasız’ın, “Sokak köpekleri zavallı, evde beslenen köpeklere parklarda çocuklara zarar verecek şekilde çiş yaptırılıyor” demesi üzerine Başkan Çetin, “Köpeklerin de dolaşma hakkı var. Biz gariban köpeklerin yanındayız” diye takılınca kahkahalar ve alkışlarla karşılandı.

 

“BENİM OĞLAN SEVDİĞİNİ KAÇIRDI!”

Eşinin şeker hastası, kendisinin de işsiz olduğunu belirten Mehmet Sakarya adlı yurttaşın, “Benim oğlan sevdiğini kaçırdı” diyerek konuşmasına başlaması yine sıcak bir havanın esmesini sağladı. Başkan Soner Çetin, önce “Kız da seviyorsa helal olsun” dedi, ancak baba “Orasını bilmem” deyince bu kez “Zorla kaçırdıysa olmaz, suç” diye devam etti. Baba Sakarya’nın yardım talebine o anda olumlu yaklaşıp talimat veren Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin alkışlarla karşılandı.

 

“BİZ DE MEMNUNİYET İÇİN GELDİK”

Mustafa Vural adlı memur , “Yol sorununu ilettim, bürokratlarınız anında ilgilendi, ben buraya teşekkür için geldim” demesi, köylüler adına konuştuğunu belirten bir yurttaşın, “Biz de buraya memnuniyetimizi belirtmek için geldik” diye konuşması üzerine Çetin, “Böyle şeyleri duymaya ihtiyacımız var” diye karşılık verdi. Oğluna iş isteyen anne Özcan İnandı, maaşını güvenle çekmek istediğini belirten emekli, “Kentsel dönüşüm ne olacak?” diye soran Belediyeevleri sakinleri ve “Burası ağlama duvarı olmasın” diyen Kamil Tartın’a Başkan Soner Çetin aynı yanıtı verince yine bol bol alkışlandı: Mazeret yok, hizmet üreteceğiz. Soner Çetin hepinizin avukatıdır, böyle bilin…