hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

MHP’li Kadınlar Soma Şehitleri İçin Helva Dağıttı 

Son Güncelleme :

21 Mayıs 2014 - 0:05

/ 609 views kez okundu.
MHP’li Kadınlar Soma Şehitleri İçin Helva Dağıttı 

AW094483

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Kadın Kolları ve MHP Ceyhan Kadın Kolları, Soma şehitleri için helva dağıttılar. 

ADANA (GÜNEY HABER) – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Kadın Kolları ve MHP Ceyhan Kadın Kolları, Soma şehitleri için helva dağıttılar.
Adana’da gerçekleştirilen faaliyette MHP İl Kadın Kolları Başkanı Ayla Emrahoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, geçtiğimiz günlerde Manisa’ya bağlı Soma ilçesinde bir kömür madeninde meydana gelen faciada şehit olan işçiler için irmik helvası hazırladılar. Parti binasında el emeği göz nuru dökülerek hazırlanan ve dualarla pişirilen helva, il binasındaki misafirlere ve il binasının bulunduğu sokak üzerindeki esnafa dağıtıldı.
Ceyhan’da ise MHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevinç Arıkan ve yönetim kurulu, yine Soma şehitleri için helva pişirdiler. Arıkan ve arkadaşları, pişirdikleri helvayı Abdülkadir Ağa Cami cemaatine ve mahalle sakinlerine ikram ettiler. Her iki yerde de şehit işçiler için Kur’an-ı Kerim’den sureyi celileler okunurken, ayrıca dualar edildi. MHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı Ayla Emrahoğlu, “Ailesinin geçimi için toprak altında ve ateş çemberi içinde kalarak hayatını yitirenlerin Cenab-ı Allah’ın nazarında şehit hükmünde olduklarını biliyoruz. Hepsine Allah’tan rahmet diliyoruz. Ruhları şad olsun” dedi.