logo

MİLLİ EĞİTİM BAKANI SELÇUK ADANA’DA

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Adana’nın eğitimle ilgili her türlü konuyu görüşmek ve bu çerçevede gerekli işlemlerde mesafe almak için Adana’ya geldi. TÜBİTAK’ın düzenlediği yarışmanın ödül törenine katılan Bakan Selçuk; “Öğrencilerimizin bu tür projelerle uğraşması, Türkiye’nin geleceği için son derece kritik” dedi. Cumhur İttifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü’yü de ziyaret eden, Bakan Ziya Selçuk’a, Başkan Sözlü “Bozkurt” biblosu hediye etti 

ADANA (İHA) – Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Adana’nın eğitimle ilgili her türlü konuyu görüşmek ve bu çerçevede gerekli işlemlerde mesafe almak için kente geldi. 
Bir dizi ziyaret gerçekleştirmek ve programa katılmak için Adana’ya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Adana Valiliği’ni ziyaret etti. Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün kapıda karşıladığı Bakan Selçuk’a minik öğrenciler “Fidan Sertifikası” verdi. 
Valilik şeref defterini imzalayan Selçuk, Adana’nın eğitim ile ilgili her türlü konusunu görüşmek, bazı istişarelerde bulunmak için geldiklerini ifade etti. Bakan Selçuk, bu çerçevede yapılabilecek olan temel işlemler konusunda mesafe almayı hedeflediklerini söyledi. 
Bakan Selçuk daha sonra Adana Valisi Mahmut Demirtaş ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme basına kapalı olarak devam etti. 

BAKAN SELÇUK BİSİKLETE BİNDİ 
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Adana’da TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın ödül töreninde bisiklete bindi. Bakan Selçuk, “Öğrencilerimizin projelerini bu tür yarışmalarda sergilemeleri, gelecek için umutlanmamızı sağlıyor” dedi. 
Bir dizi ziyaret gerçekleştirmek ve programa katılmak için Adana’ya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda ödül törenine katıldı. Kapıda minik öğrencilerin halk oyunu gösterisiyle karşılanan Bakan Selçuk, daha sonra yarışma kapsamında dereceye giren öğrencilere ödül olarak bisiklet ve sertifika takdim etti. Bakan Selçuk, ödül töreni esnasında bisiklete binerek poz vermeyi de ihmal etmedi. 

BAKAN SELÇUK’UN SÖZLERİ SALONU GÜLDÜRDÜ 
Ödül töreninde konuşan Bakan Selçuk, sunucunun kendisini “Teknoloji ve Sanayi Bakanı” diye çağırmasına atıfta bulunarak, “Sunucu arkadaşımızın heyecanından dolayı Sanayi ve Teknoloji Bakanı oldum. Tabii bu güzel bir heyecan, hiçbir problem yok” dedi. 
Bakan Selçuk’un bu sözleri salonu güldürdü. Bakan Selçuk, bilimle uğraşmanın iltifat beklemeksizin marifete talip olmak olduğunu ifade ederek, “Sizin bu tür projelerle uğraşmanız, Türkiye’nin geleceği için son derece kritik. Ödül olsun olmasın, bu çabalarınızın devamını önemsiyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı olarak da her türlü altyapı ve desteği sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Bugün buradaki kalabalık görüntü, öğrencilerimizin projelerini buraya getirmeleri, gelecek için umutlanmamızı sağlıyor” diye konuştu. 

BAKAN SELÇUK’A “BOZKURT” HEDİYESİ 
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a ‘bozkurt’ hediye etti. 
Bir dizi ziyaret gerçekleştirmek ve programa katılmak için Adana’ya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü’yü makamında ziyaret etti. Sözlü, Bakan Selçuk’a yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Daha sonra Sözlü, Bakan Selçuk’a çeşitli hediyeler takdim etti. Sözlü’nün ‘bozkurt’ hediyesi dikkat çekti. 
Hediyelerin takdim edilmesinin ardından Sözlü ile Bakan Selçuk, basına kapalı olarak bir görüşme gerçekleştirdi. 

OKUL YAPTIRAN HAYIRSEVERLERE PLAKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Adana’da okul yaptıran hayırseverlere plaket verdi. 
Bir dizi ziyarette bulunmak ve programa katılmak için Adana’ya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Adana’da okul yaptıran hayırseverlerle bir araya gelerek plaket takdim etti. Merkez Çukurova ilçesinde bulunan Nezihe Yalvaç Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilen buluşmada Bakan Selçuk, hayırseverler ve öğretmenlerle yemek yedi. 

Share
280 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.