Adana Güney Haber

Mobilya sektörü toparlanma sürecine girdi

Mobilya sektörü toparlanma sürecine girdi
Fazilet Kalaycı
Fazilet Kalaycı( fazilet@adanaguneyhaber.com )
245 views
07 Kasım 2020 - 20:50

Kamu bankalarının, normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması için hayata geçirdikleri destek kredileri ve düğün sezonunun açılması ile evlenecek çiftlerin ev eşyaları arayışına girmelerini mobilya sektörünün de canlanmasını sağladı.

Düğün sezonunun açılması ve mobilya alımını kolaylaştıran destek paketlerinin hayata geçirilmesi uzun süredir durgunluk içinde olan mobilya sektörü, canlanma ve toparlanma içine girdi. Satışlarının artması ile birlikte yüzleri gülen mobilya ve beyaz eşya satıcıları satışlardan memnun olduklarını ve bu seviyeleri kaybetmek istemediklerini söylüyorlar.

Beyaz eşya ve mobilyada yapılan destek kredisi ve açılan düğün sezonu ile birlikte sektörde bir canlılık yaşanırken, Pandemi sürecinde yapılan normalleşme adımları kapsamında birtakım yeni destekler hayata geçti. Hayata geçirilen bu desteklerden bir tanesini de mobilya ve beyaz eşya alımlarında sağlanan kolaylıklar oluşturuyor. Hem bu destekler hem de halihazırda devam eden düğün sezonu mobilya sektöründe işlerin açılmasını sağladı. Sektör olarak satışların artması ile birlikte canlanma içine girdi.

Yapılan düzenlemelerin evlerini yenilemek isteyenlere de iyi bir fırsat oldu. Malum düğün mevsiminde ve sıfırdan ev kuracak olan çiftler mobilyaya ağırlık veriyorlar. Yapılan düzenlemeler yeni evlenecek olanların yanı sıra evindeki mobilyalarını yenilemek isteyenlere de büyük kolaylıklar sundu. Çok sayıda insan evinde sıkıldıkları eşyalarından kurtulma imkanı buldu. Hem alıcı hem de satıcı kesimi memnun eden bu ortamın her zaman devam etmesi gerketiğini düşünüyorum. Sektörde yaşanan canlılık zor günlerden geçtiğimiz bu süreçte ekonomiye de katkı sunacağı düşüncesindeyim. Umarım mobilya sektöründe olduğu gibi diğer sektörlerde de canlanmalar yaşanır, yaşadığımız bu dar boğazdan el birliğiyle kurtuluruz…

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -