Adana Güney Haber

Musul Üniversitesi Ziraat ve Ormancılık Fakültesi Yönetimi ÇÜ’deydi

Musul Üniversitesi Ziraat ve Ormancılık Fakültesi Yönetimi ÇÜ’deydi
15 views
24 Eylül 2019 - 2:17

Irak Musul Üniversitesi Ziraat ve Ormancılık Fakültesi Yönetimi Çukurova Üniversitesindeydi. Bir dizi akademik işbirliği için Çukurova Üniversitesine (ÇÜ) gelen Irak Musul Üniversitesi Ziraat ve Ormancılık Fakültesi Yönetimi, Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı makamında ziyaret etti.

(HABER MERKEZİ)-Irak Musul Üniversitesi Ziraat ve Ormancılık Fakültesi Yönetimi Çukurova Üniversitesindeydi. Bir dizi akademik işbirliği için Çukurova Üniversitesine (ÇÜ) gelen Irak Musul Üniversitesi Ziraat ve Ormancılık Fakültesi Yönetimi, Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı makamında ziyaret etti.

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile işbirliği yapmak isteyen Musul Üniversitesi Heyeti Dekan Dr. Sahal Kawkab Ali Aljameel başkanlığında, Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı makamında ziyaret etti. Gelen heyette ayrıca Dekan Yardımcısı Dr. Mohammed Subhi Mostafa Altaweel, Tarım Makinaları Bölüm Başkanı Dr. Arkan Mohammed Ameen Sedeeq Bayatı ve Ziraat Fakültesi Sürekli Eğitim Sorumlusu Raghad Adnan Ali Al-Qadhi yer aldı. Görüşmeye Çukurova Üniversitesinden ise Dış İlişkiler Birim Başkanı Prof. Dr. Harun Arıkan ve Uluslararasılaşma Kurum Koordinatörü Seher Özer Ütük katıldı.

Dekan Dr. Sahal Kawkab Ali Aljameel, iki üniversite arasında gerçekleştirilmesi planlanan işbirliğine verdiği destekten ötürü Prof. Kibar’a plaket verdi. Özellikle Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile işbirliği yapmak isteyen Musul Üniversitesi Heyeti, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. M. Bülent Torun ve Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mikail Baylan ile olası işbirliği alanlarını da görüştü.

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİNDEN UYGULAMALI EĞİTİM İÇİN DESTEK İSTEDİLER

Eğitim binaları ve laboratuvarlarının savaşta tahrip edilmesi sebebiyle uygulamalı eğitim veremediklerini dile getiren Ziraat ve Ormancılık Fakültesi Dekanı Dr. Sahal Kawkab Ali Aljameel, öğrencilerin uygulamalı eğitimlerinin yapılabilmesi için Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesinden destek istedi. Fakülte ziyareti kapsamında Musul Üniversitesi heyeti, ayrıca Ziraat Fakültesi Araştırma ve Uygulama Çiftliğini ve Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezini de ziyaret ederek araştırma ve uygulama olanakları hakkında bilgi aldı. Heyetler arasında lisans ve lisansüstü öğrencilerinin uygulamalı eğitim ihtiyaçlarını, iki fakülte arasında bilimsel işbirliği ve lisansüstü düzeyde eş danışmanlık konuları görüşüldü.

AKADEMİK İŞBİRLİĞİNE YÖNELİK EK PROTOKOL YAPILMASINA KARAR VERİLDİ.

Heyet ayrıca Dış İlişkiler Birimi Akademik Kurulunu da ziyaret etti. Görüşmeye Dış İlişkiler Birim Başkanı Prof.Dr. Harun Arıkan ve Akademik Kurul üyeleri Prof. Dr. Hüseyin Erten, Prof. Dr. Ulus Çevik ve Doç. Dr. Rana Yıldırım ile Dış İlişkiler Birimi Genel Koordinatörü Müge Ergin katıldı. Yapılan görüşmeler neticesinde iki kurum arasında Mutabakat Zaptı imzalanmasına ve ziraat alanında yapılacak işbirliğine yönelik detayları içeren bir ek protokol yapılmasına karar verildi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -