Adana Güney Haber

‘Nerede bir ihtiyaç sahibi varsa İHH orada olacak’

‘Nerede bir ihtiyaç sahibi varsa İHH orada olacak’
88 views
23 Haziran 2021 - 1:38

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH), bu yıl da vekâletle kurban organizasyonu düzenledi. Yurt içinde ve yurt dışında kurban vekâlet ücretleri 1.200 TL. olarak belirlendi

(HABE MERKEZİ)-Türkiye’nin en büyük yardım kuruluşlarından birisi olan İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH), 29 yıldır olduğu gibi bu yıl da vekâletle kurban organizasyonu düzenledi. Adana İHH Başkanı Mahmut Eraslan, kurban bağışı ve bayramlık yardımıyla ihtiyaç sahiplerine ulaşacaklarını belirterek, “65 ülkede 5 milyon insana ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı’nın 1992 yılında Bosna Savaşı sırasında kurulduğunu belirten Eraslan,  o günden bu zamana dünyanın her bölgesinde mazlum ve mağdur insanların yardımına koştuklarını söyledi. Eraslan, İHH olarak, 29 yıl önce başlattıkları vekâletle kurban kesimi organizasyonlarına bu yıl her zamankinden daha çok çalışarak ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Adana İHH Başkanı Eraslan, Suriye’de kreş, okullar, üniversite, kuran kursları, su kuyusu, sağlık protez merkezleri, eczane, yetimlere ve annelere yönelik giyim mağazaları, dikim evleri ve kursları, el sanatları atölyeleri, kesimhane, ekmek fırınları, briket ev, çadır kent, ev eşyaları, giyim, gıda, hijyen ve gıda koli dağıtımları gerçekleştirdiklerini belirtti. Eraslan, yaptıkları diğer yardımlarla ilgili de şunları söyledi:

 “Ayrıca, Afrika’da su kuyuları, katarak ameliyatları, tarımcılık, sera, yetimhane, cami, mescit, kütüphane, sağlık merkezlerini hizmete sunduk. Gazze’de yetimlere yönelik çeşitli hizmetlerimiz oldu. Ev tamiratlarının yanı sıra, 2001 yılında karayolu konvoyu ile yüzlerce araç ambulans ve tıbbi malzeme ulaştırdık. Ardından Mavi Marmara seferi ile dünya gündemine oturan Filistin davası ki mücadele devam ediyor. Bu birkaç önek dışında benzeri faaliyetlerin yapıldığı toplam 123 ülkeye ulaştık. “

Adana İHH Başkanı Mahmut Eraslan, Adana’da yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Genç İHH Arama Kurtarma Sosyal Medya ve Halkla İlişkiler ile yetimlere düzenli maddi destek verdiklerini, evlenen yetim kızlara çeyiz desteği ve burs sağladıklarını belirterek, “Bunların yanısıra ev tamiratları, eğitime destek, uyuşturucu ile mücadele, manevi gelişim psikolojik destek, gıda kumanyaları, hijyen, kırtasiye yardımları, bayramlarda giyim ile destek veriyoruz. Bu arada Reyhanlı’daki eğitim köyümüzü herkesin görmesi ziyaret etmesi gereken bir yer” dedi.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı ‘nın(İHH), bu yılki vekâletle kurban organizasyonunun sorumluluğunu İHH Başkan Yardımcısı Av.Osman Aydoğan 3 dönemdir üstleniyor. Aydoğan, “Bu yılda kurban organizasyonunun şahsıma verilmesi benim için bir şereftir büyük bir mutluluk ile bunu gerçekleştireceğim. İHH, Kurban’da KKTC, Batı Afrika, Doğu Afrika, Güney Asya, Orta Asya, Orta Doğu Avrupa, Amerika gibi 65 ülkede 5 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyoruz. Bu yıl yetimlere, fakirlere kurban götürmek için kolları sıvadık. Bu yılki kurban organizasyonunda Güney Afrika ve Gana’ya gidecek nerde bir ihtiyaç sahibi biri varsa İ.H.H orada olacaktır” dedi

Aydoğan, kurban vekâlet ücretleri hakkında da bilgi verdi.  Yurt içinde ve yurt dışında kurban vekâlet ücretlerini 1.200 TL. olarak tek fiyat belirlediklerini ifade eden Aydoğan, “Türkiye dâhil 30 ülkede toplamda 100 binden fazla yetime bayramlık kıyafet ulaştırmayı hedefliyoruz. Buradan tüm Adanalı hemşerilerimize sesleniyorum; Bağış ve kurban vekâletlerinize, yoksul-yetim çocuklarımızın bayramlıklarını temin etmemiz için bağışlarınıza talibiz” diye konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -