Adana Güney Haber

“ONUR VE GURUR DUYUYORUZ”

“ONUR VE GURUR DUYUYORUZ”
287 views
18 Mart 2021 - 1:49

Vali Süleyman Elban,  18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü’nde ülkemizin kurtarıcısı, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile kahraman silah arkadaşlarını, vatan topraklarını kanlarıyla sulayan aziz şehitleri ve gazileri rahmetle andıklarını söyledi.

(HABER MERKEZİ)-Vali Süleyman Elban’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü’nde ülkemizin kurtarıcısı, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile kahraman silah arkadaşlarını, vatan topraklarını kanlarıyla sulayan aziz şehitleri ve gazileri rahmetle andıklarını söyledi.

Vali Elban, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Gününde yayınladığı mesajında şunları söyledi:

“Kadim milletimizin tarihten günümüze yazdığı birbirinden benzersiz destanlar içerisinde ayrı bir yeri ve önemi bulunan Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünü Şehitleri Anma Günü’nü milletimize yakışır vakar ve gururla hep birlikte idrak ediyoruz. Tarihin şahit olduğu en büyük muharebelerden biri hiç kuşkusuz Çanakkale Muharebeleridir. İmkânsız denilen hadiselerin yaşandığı, devrine göre en modern harp unsurlarının kullanıldığı ve farklı savaş stratejilerinin uygulandığı bir muharebe silsilesidir Çanakkale’de 106 yıl önce yaşananlar. Çanakkale’de Yarbay Mustafa Kemal’in 57. Piyade Tümeni’ne verdiği “Ben size taarruz emretmiyorum. Ölmeyi emrediyorum.” tarihi emriyle yaşadığı toprağı vatan kılma mücadelesindeki bir milletin istiklal ve istikbali uğruna mermiye süngüyle yürüyüşünün, bağrındaki imanının, azminin ve kararlılığının göstergesidir yaşananlar.

Renkleri, lisanları farklı yedi düvele karşı Halep’ten İstanbul’a, Kars’tan Aydın’a, Adana’dan Trabzon’a Mehmed’ler Çanakkale siperlerinde sırt sırta, omuz omuza karşı koyarken o gün onları bileştiren yegâne unsur; vatanın bağımsızlığıdır. Ay yıldızlı al bayrağın semalarımızda nazlı nazlı dalgalanmasıdır. Ezanımızın gök kubbemizde yankılanmasıdır. Et-tırnak misali birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde vatanın ve milletin selameti sağlamaktır. İşte bu inanç ve anlayış, bugün adına “Çanakkale Ruhu” dediğimiz, milletimizi tasada ve kıvançta bir araya getiren eşsiz mayayı ortaya çıkarmıştır. 106 yıl önce Çanakkale’yi geçilmez kılan o benzersiz ruh, inanç ve anlayış, bugün de milletimizi birbirine kenetleyen en temel bağdır. Milletimiz, bu sayede birlik ve beraberliğine, varlık ve bekasına kast edenlere canı pahasına gereken cevabı en gür seda ile vermektedir.

Bilinmelidir ki ecdadımızın bizlere bıraktığı en büyük mirasa sonuna kadar sahip çıkacak, gelecek kuşaklarımıza hakkıyla aktaracağız. 106 yıl önce olduğu gibi bugün ve gelecekte de bin yıllık vatan toprağında dahili ve harici hiçbir operasyona izin vermeyecek; aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi incitecek hiçbir hadiseye müsamaha göstermeyeceğiz. Her karışı aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bu cennet vatanın, tarihten bugüne var olan bu eşsiz milletin büyük medeniyet yürüyüşünde önüne çıkan engelleri bertaraf edecek, şanlı devletimizi ve aziz milletimizi her anlamda muzaffer kılacağız.”

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -