Adana Güney Haber

PANDEMİNİN STRESİNİ FESTİVALDE ATTILAR

PANDEMİNİN STRESİNİ FESTİVALDE ATTILAR
661 views
11 Ekim 2021 - 12:56

Bu yıl “Coğrafya Lezzettir” temasıyla gerçekleşen 5. Uluslararası Adana Lezzet Festivali, Seyhan Nehri kıyısındaki Merkez Park’ta gerçekleştirildi. Uluslararası Lezzet Festivali’nde vatandaşlar, 1 buçuk yıldır süren pandeminin stresini attı.

ADANA (İHA) – Adana’da 5’incisi düzenlenen Uluslararası Lezzet Festivali’nde vatandaşlar, 1 buçuk yıldır süren pandeminin stresini attı.
Bu yıl “Coğrafya Lezzettir” temasıyla gerçekleşen 5. Uluslararası Adana Lezzet Festivali, Seyhan Nehri kıyısındaki Merkez Park’ta gerçekleştirildi. Bugün akşam sona erecek olan festivalde yüzlerce işletme, kurduğu stantlarla festival alanında vatandaşlara hizmet veriyor. Dün resmi açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan festival, son gününde de binlerce kişiyi ağırlıyor. Vatandaşlar, 1 buçuk yıldır süren pandeminin stresini de festivalde atıyor. Türkiye’nin ilk atıksız festivali olarak tarihe geçen festivalde ortaya çıkan atıklar, yerinde ayrıştırılarak geri dönüşüme gönderiliyor.

“ADANA FESTİVALLER ŞEHRİ”
Adana Valisi Süleyman Elban, yaptığı açıklamada vatandaşların pandemi stresini festivalde attığını belirterek, “Festivalimizin bugün üçüncü günü. Katılım çok yoğun. İnsanlar 1 buçuk yıllık pandemi döneminden sonra kapalı mekanlarda, evlerinde bunalmış durumdalar. Dolayısıyla bu festival hem Adanalı hemşerilerimize hem de diğer illerden gelen vatandaşlarımıza ilaç gibi geldi. Alanda insanlar çok mutlu, keyifliler. Adana festivaller şehri. Adana insanının festival konusunda ciddi bir kültürel altyapısı var. Hiç kimsenin festival boyunca burnu kanamaz, herkes zevk alır. İster lezzet festivali, ister diğer festivallerden sonra Adana’daki lezzetleri vatandaşlar damaklarında hissederek ayrılır” diye konuştu.


“LEZZETİN BAŞKENTİ ADANA”
Sosyal medya fenomeni Mahsun Karaca ise festivale ilginin yoğun olduğunu söyledi. Karaca, “Lezzetin başkenti Adana. Influencer arkadaşlarımız geldi. Onların sayesinde daha fazla insan tanıyacak. Her yıl da Adana Valiliği ve Adana Büyükşehir Belediyesi katlayarak festivali ilerletiyorlar. Çevre illerdeki herkes de Adana’ya geliyor. Adana’nın ve lezzetlerinin tanıtımı için çok güzel bir organizasyon” dedi.

“BÖLGESEL ŞİŞMANLIKLAR, BİR TAKIM PİŞMANLIKLAR SÖZ KONUSU”
Herkesin festival boyunca kilo aldığını söyleyen Selim Ağaçdalı, “Festivali ben bol kalorili buldum. Herkes kilo aldı. Tatlı, güzel kilolar aldık. Bütün lezzetlerimizin bir arada olduğu bir festival. Kentin en büyük parkında bütün lezzetleri bir araya getirmişler ve herkes yemek yiyor. Bölgesel şişmanlıklar, bir takım pişmanlıklar söz konusu. Böyle festivaller insanları birbirine kucaklaştırır. İnsanların yüzleri gülüyor” ifadelerini kullandı.
Rusya’dan Adana’ya festival için gelen turistler de Adana kebabını çok beğendiklerini söylediler.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

marmaris tekne turu