Adana Güney Haber

POLİS ÇOCUKLARI SUÇA KARŞI KORUYOR

POLİS ÇOCUKLARI SUÇA KARŞI KORUYOR
2.635 views
24 Şubat 2021 - 2:36

Adana Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü Adana kent merkezinde özellikle cadde ve ışıklarda dilenciliğe zorlanan çocuklara karşı uygulama başlattı.

(HABER MERKEZİ)-Adana Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü Adana kent merkezinde özellikle cadde ve ışıklarda dilenciliğe zorlanan çocuklara karşı uygulama başlattı.

Çocukların suça karışması ve zararlı alışkanlıklar edinmesinin önüne geçilmesi amacıyla Adana il merkezinde geneli kavşak ve caddelerde çalışan/çalıştırılan çocuklar ve işyerlerine yönelik sabit ve mobil uygulamalar sonucunda, Adana Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü’nün bir ay içinde yaptığı mobil uygulamalarda Sokakta Çalışan, 16 yaşından küçük, 12 Suriyeli ve 13 Türk Vatandaşı olmak üzere 25 çocuğu muhafaza altına alarak ailelerine teslim etti. Bu çocukların aileleri hakkında Aile Yükümlüğü’nün İhlalinden yasal işlem başlattı.

Ayrıca yine Sokakta Çalışan, 16 yaşından büyük 356 Türk ve 40 Suriyeli olmak üzere toplam 396 kişiyi Kabahatler Kanunu 37. Maddesi kapsamında toplum düzenini Rahatsız Etmeden dolayı toplam 80 bin 784 TL. İdari Yaptırım Tutanağı Düzendi.  

Adana İl Emniyet Müdürlüğü Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü’nün yapmış olduğu açıklamada “Adana İli Çukurova, Sarıçam, Seyhan ve Yüreğir İlçe Emniyet Müdürlükleri Olarak; 22.01.2021 – 22.02.2021 Tarihleri Arasında; Sokakta çalışan 16 yaşından büyük toplam 92 şahsa 18 bin 768 TL. İdari Yaptırım Tutanağı Düzenlenmiştir. Genel toplamda 488 yaşı büyük şahsa 99 bin 552 TL. İdari Yaptırım Tutanağı Düzenlenmiştir. Trafik ışıklarında ve kavşaklarda sürekli kontrol ve denetimler yapılarak, suçu önleme çalışmalarına yönelik tedbirlerimiz aralıksız olarak devam edecektir” denildi.   

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -