hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Polise Taze Kan

Son Güncelleme :

12 Haziran 2014 - 23:40

/ 479 views kez okundu.
Polise Taze Kan

AW115922
ADANA (GÜNEY HABER) – Adana Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksekokulu’nda 12. dönem önlisans eğitimini tamamlayan 226 öğrenci, yemin töreninin ardından polis memuru oldu.
Eğitimini tamamlayan öğrencilerin mezuniyet etkinliği Kemal Serhadlı Polis Meslek Yüksekokulu Spor Salonu’nda gerçekleşti. Şehitler anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan yüksekokul müdürü Hüseyin Ateş, mezun olan öğrencilere seslenerek, “Görevin her şeyden önce geldiğini asla unutmayın. Şu andan itibaren meslek hayatınızda doğruluk, dürüstlük ve insan sevgisini şiar edinerek, vatan, millet ve devlet için doğru bildiğinizi yapmaktan hiçbir zaman kaçınmayın. İnsanlarımızın hepsini bir tutarak onlara hizmet etme ve yardımcı olma konusunda eşit davranın” dedi.
12. dönem birincisi Serhat Bellikli ise vazife yaptıkları sürece millete karşı sevgi, bağlılık, cesaret ve intizam severliğin değişmez vasıfları olacağını belirtti. Çiçeği burnunda polis memuru Bellikli, “Görev için gideceğimiz vatanın en köşesinde bile edeceğimiz yemine sadık kalarak gerekirse canımızı feda etmekten çekinmeyeceğiz” ifadesini kullandı.
Bellikli’nin konuşmasının ardından, salonda bulunan tüm öğrenciler hep bir ağızdan “Vatan için ölmeye hazırız” diye bağırdı.
Vali Mustafa Büyük ise mezun olan öğrencileri tebrik ederek konuşmasına başladı. Toplumun huzurunu, barışını, can ve mal güvenliğinin sağlanmasının önemine vurgu yapan Büyük, iyi bir eğitim alarak mezun olan polislere başarılar diledi. Kahramanmaraş’taki poligon kazasında yaralanan ve şehit olan polisleri de anıp ailelerine başsağlığı dileyen Büyük, konuşmasını şöyle tamamladı:
“Emniyet Teşkilatı’nın şerefli fertleri olarak, seçmiş oldukları mesleği en iyi şekilde yürüteceklerine inancım tamdır arkadaşlarımın. Kendilerine bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum ve görevlerinde kazasız belasız görevler diliyorum.”
Konuşmaların ardından, 2 yıllık önlisans eğitimini tamamlayan 226 genç polis adayı, Türk bayrakları üzerine ellerini koyarak “Polis yemini” etti.
Yemin töreninin ardından 12. dönem birincisi Serhat Bellikli, Mezuniyet Kütüğü’ne isminin yazılı olduğu plaketi çaktı. Bellikli, diplomasını, Vali Mustafa Büyük’ün elinden aldı.
Mezuniyet töreninin ardından keplerini havaya atan genç polisler, birbirlerine ve ailelerine sarılarak sevinçlerini ve gururlarını paylaştı. Mezun olan çocuklarına ve torunlarına sarılanlar, sevinç gözyaşı döktü.