Adana Güney Haber

PORTAKAL ÇİÇEĞİ KOKUSUNU DÜNYAYA DUYURACAĞIZ

PORTAKAL ÇİÇEĞİ KOKUSUNU DÜNYAYA DUYURACAĞIZ
1.331 views
03 Nisan 2021 - 21:08

9. Adana Portakal Çiçeği Karnavalı’nın coşkusu pandemi kuralları çerçevesinde ekranlarda yaşanıyor. Bu yıl 9’uncu kez ancak pandemi önlemleri çerçevesinde online olarak düzenlenen “Nisan’da Adana’da-Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nın başlaması dolayısıyla Adana Valisi Süleyman Elban, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı  Soner Çetin, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ve Karnaval fikrinin öncüsü Nisan’da Adana’da Komitesi Başkanı Ali Haydar Bozkurt ile Karnaval Direktörü İlhami Günsel’in katıldığı bir basın toplantısı düzenlendi. Adana Valisi Süleyman Elban, kentin karnaval ve festivallerle anıldığını, ancak bu sene korona virüs nedeniyle Adana Portakal Çiçeği Karnavalı’nın dijital ortamda gerçekleştirileceğini söyledi.


(HABER MERKEZİ) – Bu yıl 9’uncu kez ancak pandemi önlemleri çerçevesinde online olarak düzenlenen “Nisan’da Adana’da-Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nın başlaması dolayısıyla Adana Valisi Süleyman Elban, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkan  Soner Çetin, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ve Karnaval fikrinin öncüsü Nisan’da Adana’da Komitesi Başkanı Ali Haydar Bozkurt ile Karnaval Direktörü İlhami Günsel’in katıldığı bir basın toplantısı düzenlendi.

 Adana Valisi Süleyman Elban, kentin karnaval ve festivallerle anıldığını, ancak bu sene korona virüs nedeniyle Adana Portakal Çiçeği Karnavalı’nın dijital ortamda gerçekleştirileceğini söyledi.
Adana Valiliği tarafından, bu yıl yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında dijital ortamda gerçekleştirilecek olan Adana Portakal Çiçeği Karnavalı’nın başlamasıyla ilgili basın toplantısı düzenlendi.

VALİ ELBAN “ADANALILAR SAHİP ÇIKTI”

Adana Valisi Süleyman Elban basın toplantısında yaptığı konuşmada, karnaval gibi büyük organizasyonları düzenlemenin zor bir iş olduğuna dikkat çekerek

“Binlerce insanı bir araya getirmek gerçekten maharet isteyen bir konu. Adana Portakal Çiçeği Karnavalı tam 9 yıldır bunu başardı. Bu guru Adana halkınındır. Görüyoruz ki son 10 yılda Adana bir karnavallar, festivaller şehrine dönüştü. Ve bu Adana’ya çok yakıştı. Adana’nın insanı içine çeken müthiş bir enerjisi var. Her gelen konuğumuz bunu hissediyor ve kentimizden ayrılırken bir daha gelmek için sabırsızlanıyor” dedi.

BAŞKAN KARALAR “SANATIN, KÜLTÜRÜN LEZZETİN KENTİYİZ”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da Adana’nın geçmişten bu güne sanatın, kültürün ve lezzetin kenti olduğunu kaydederek “Adanamız bir güzellikler diyarıdır. Hele nisan ayı geldiğinde bir başka güzel. Kazanılan bu değere Adanalıların sahip çıkması önemlidir. Çünkü bu karnavalı daha da ileriye taşıyacaktır” şeklinde konuştu.

BOZKURT ”KARNAVAL GELECEK SENE MUHTEŞEM OLACAK”

Nisan’da Adana’da Komitesi Başkanı Ali Haydar Bozkurt da Portakal Çiçeği Karnavalı!nın artık bir marka haline geldiğini ve bu değerin hep birlikte yaratıldığını söyleyerek şöyle konuştu;

“Halkımız bu yıl 9’uncu kez düzenlenen karnavalımıza ilk günden itibaren sahip çıktı. Siyaset dışı, kimseyi ötekileştirmeyen, dostluk ve kardeşlik ortamını sağlayan Türkiye’nin ilk ve tek sokak karnavalına sahip olmak gurur verici. Bu gurur Adana’nındır. Öylesine tanındı ki dünyanın dört bir yanından performans sanatçıları etkinlik yapmak istiyorlar. Bunda en büyük paye Adana halkınındır. Karnaval moral ve motivasyonun yanında kente de ekonomik anlamda büyük katkı yaptı. Bir turizm hareketine dönüştü. Kentimizin güzel enerjisiyle bu karnaval çok daha farklı yerlere gelecektir. Gelecek yıl şartlar elverdiği takdirde karnavalımız gelecek yıl muhteşem olacak”

KARNAVAL ONLİNE’DA NELER OLACAK?

Baharın gelişini neşe, dostluk, birlik ve kardeşlik temasıyla 2013 yılından bu yana kutlayan ve ülkemizin en büyük etkinliği unvanına sahip olan Pandemi önlemleri çerçevesinde bu yıl #KarnavalOnline adıyla dijital olarak düzenlenen karnaval, dijital alanda da Türkiye’nin en büyük etkinliği olmaya da aday.  1 Nisan’da başlayan ve 4 Nisan Pazar gününe kadar sürecek karnaval için dolu dolu içerikler hazırlandı. Canlı ve banttan yayınlarla da izleyicinin coşkusunu doruğa çıkaracak online karnavalda ödüllü yarışmalar ve çok eğlenceli etkinlikler yer alıyor.

Nisan’da Adana’da – 9’uncu Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nın 3 Nisan Cumartesi günkü açılış töreni ve konser bu yıl pandemi koşullarından dolayı arabaların içerisinde izlenecek. TÜYAP Fuar Merkezi’nde kurulacak dev sahnedeki görsel şölen arabaların içinden olduğu gibi www.nisandaadanada.com’dan da izlenebilecek. Canlı olarak yayınlanacak ‘Arabalı Konser’ etkinliğinde Çukurova Symphonic Project eşliğinde Zuhal Olcay, Yeni Türkü, Sena Şener ve Adamlar Grubu sahne alacak. Karnaval açılış töreni ve konserine sınırlı sayıda karnavalsever fiziki olarak otomobilleriyle katılırken, onbinlerce kişi de tören ve konser coşkusuna online olarak dâhil olacak.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -