Adana Güney Haber

POZANTI BELEDİYESİNİN KAR KAPLANLARI İŞ BAŞINDA

POZANTI BELEDİYESİNİN KAR KAPLANLARI İŞ BAŞINDA
107 views
22 Aralık 2021 - 15:20

Adana’nın Pozantı ilçesine bağlı yüksek kesimlerine yağan kar, vatandaşları sevindirirken belediye ekiplerini de teyakkuza geçirdi.

(HABER MERKEZİ)-Adana’nın Pozantı ilçesine bağlı yüksek kesimlerine yağan kar, vatandaşları sevindirirken belediye ekiplerini de teyakkuza geçirdi.

İlçeye birkaç gündür yağan yağmur sonrasında özellikle  bin 300 rakımdan başlayarak daha da yükselen Akçatekir Yaylasına, akşam saatlerinde yağan yağmur etkisini kara çevirdi. Gece yoğunlaşan kar yağışı sebebiyle her yer beyaz örtüyle kaplandı. 

Pozantı’nın en işlek mahallelerinden olan Kamışlı, Hamidiye, Çamlıbel yolunun kapanmaması için Pozantı Belediyesi ekipleri gecenin geç saatlerinden sabaha kadar kar küreme çalışmalarında bulundu. 2 bin rakımdaki Gökbez Mahallesine bağlı Armutoluğu Yaylası ise sabaha kadar yağan 20 santimetrelik karın ardından adeta beyaza büründü. Çam, ardıç, katran ve ladin ağaçlarıyla kaplı olan Armutoluğu Yaylasında kartpostallık görüntüler oluştu. 

EKİPLERİMİZ TEYAKKUZDA

Aralık ayının gelmesiyle kış mevsimine girildiğini hatırlatan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, yaylalık memleket olan ilçenin yüksek kesimlerindeki yaşam alanlarında yaşayan vatandaşların kar ile ilk defa buluştuklarını ifade etti. Pozantı Belediyesi olarak teyakkuz halinde olduklarını belirten Başkan Çay, “Ekiplerimizi teyakkuz haline getirip her ne olursa olsun kar küreme ve yol açma çalışmalarını aralıksız yaparak, vatandaşların ilçeye gidiş ve gelişlerini kolaylaştırmak için çabalıyoruz. Hafta sonu Adana ve Mersin’den kar görmeye, sucuk ekmek yemeye gelen misafirlerimiz olacak. Onların da her türlü rahat ve huzurlu bir şekilde piknik yapmasını sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

marmaris tekne turu