Adana Güney Haber

PTT’DE COVİD DÖNEMİNDE MİLYONLUK VURGUN

PTT’DE COVİD DÖNEMİNDE MİLYONLUK VURGUN
118 views
03 Temmuz 2021 - 22:20

CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, son 3 senede PTT’de yaşanan zimmete para geçirme olaylarını Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı. Sümer, “AKP İktidarında yolsuzluk her yeri sardı” dedi.

(HABER MERKEZİ)- Orhan Sümer, “Ne yazık ki 19 yılın sonunda ülkenin dört bir yanına sirayet eden talan, rüşvet, zimmet olaylarına her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Sayıştay Raporlarına yansıyan bir bulgu üzerinden KİT Komisyonunda PTT yönetimin cevaplaması talebiyle soru soruyoruz.

Sorumuz şu. “2018 ve 2019 yıllarında meydana gelen zimmet olayları var. 2020 yılında da zimmete para geçirme olayı gerçekleşmiş midir? Bu tutar ne kadardır?

Kurumun yazılı olarak gönderdiği cevaba göre Milletin covid nedeniyle canının derdiyle uğraştığı 2020 yılında PTT’de tam 1 milyon liralık zimmete para geçirme olayı yaşanmış. Talan düzeni tüm kurumları sarmış durumda” dedi.

3 SENEDE 6.5 MİLYON LİRA

Orhan Sümer, “2018 ve 2019 yıllarında toplam 5.5 Milyon liralık. Son 3 senede toplam 6.5 milyon liralık zimmete para geçirilmiş. Kamu kurumlarında meydana gelen bu olay aslında iktidarın ülkeyi ne hale getirdiğinin kısa bir özeti durumunda. Son bir buçuk sene tüm dünyada ve ülkemizde salgınla mücadele ile geçerken birileri cebini doldurma mücadelesi içerisindeymiş” dedi.

PTT’DE BENİM MEMURUM İŞİNİ BİLİR ANLAYAŞI

Orhan Sümer, “Kamuda çalışan bürokratların ballı çift maaşları, üst düzey yetkililerinin birilerinin yakını ve akrabası olmasının gelenek haline gelmesi, her kamu kurumunda artan yolsuzluk olaylarının ortaya çıkması kurumlarda rüşvetin önüne açan zamanında Türkiye’ye çok bedel ödetmiş “Benim memurum işini bilir” anlayışını yeniden hâkim kıldı. Ancak benim yandaşım, benim memurum işini bilir anlayışına, rüşvete, talana, zimmete para geçirmeye, devleti soymaya, milyonluk ihalelere, çift maaşlara, cebi dolan ama gözü doymayanlara, ilk seçimde kuracağımız Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıyla son vereceğiz” dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -