Adana Güney Haber

Ramazan kolileri hazır

Ramazan kolileri hazır
54 views
02 Mayıs 2020 - 17:50

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere hazırlanan gıda kolileri de hazırlanmaya başladı. İçindeki malzemenin miktarına ve kalitesine göre Ramazan kolilerinin fiyatı değişirken, bu yıl ortalama bir yardım kolisi 100 TL’ye hazırlanıyor.

(HABER MERKEZİ)-Ramazan ayının başlamasıyla birlikte, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere hazırlanan gıda kolileri de hazırlanmaya başladı. İçindeki malzemenin miktarına ve kalitesine göre Ramazan kolilerinin fiyatı değişirken, bu yıl ortalama bir yardım kolisi 100 TL’ye hazırlanıyor.

Yardımlaşma ve paylaşma anlamına gelen Ramazan ayı için marketçiler gıda kolilerini hazırlamaya başladı. Hayırsever vatandaşlar tarafından alınarak ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılan yardım kolilerinin fiyatı 50 TL’den başlıyor, 300 TL’ye kadar yükseliyor.

Müslümanlar için Ramazan ayının çok önemli bir ay olduğunu ve bu önemli ayda insanların yardıma muhtaç olan aileleri daha iyi anladığını kaydeden market sahibi Altan Canikli, “Diğer aylara göre Ramazan ayından yoksul ve ihtiyaç sahibi ailelere daha fazla yardım yapılıyor. Bu nedenle Ramazan ayı gelmeden önce Ramazan kolilerini hazırlamaya başlıyoruz. Koliler içerisinde temel gıda malzemeleri bulunuyor. Ama isteyenler temel gıda malzemelerinin yanına ek malzemelerde koydurabiliyor.” dedi.

RAMAZAN KOLİSİNİN ORTALAMA FİYATI 100 TL

İnsanların daha çok küçük ve daha ucuz olan yardım kolileri ile daha çok yoksul aileye ulaşmak istediğinin altını çizen Canikli, “Bugün 75 TL’ye de yardım kolisi var. Hatta bu rakamın altına da yardım kolisi hazırlamak mümkün. Fakat bir ailenin temel ihtiyaçlarını baz altına aldığımızda zorunlu ihtiyaçlardan oluşan bir kolinin maliyeti 100 lira civarında oluyor. Ayrıca yapılan yardımı asla sınırı olamaz. Bugün 300 TL’ye yardım kolisi hazırlamak mümkün. Yardım kolisinin içine giren malzemenin miktarı, kalitesi, sayısı ve çeşitliliği arttıkça fiyatlarda buna bağlı olarak yükseliyor.” diye konuştu.

 

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -