Adana Güney Haber

Ramazan Pidesi mesaisi başladı

Ramazan Pidesi mesaisi başladı
69 views
04 Mayıs 2020 - 22:06

Ramazan ayının simgesi olan özellikle iftar akşamlarında her sofranın olmazsa olmazı olan Ramazan pidesine ilgi azalmıyor. İnsanların pideye olan ilgisinden büyük memnunluk duyduklarını belirten fırıncıların Ramazan ayının gelmesi ile Ramazan pidesi mesaileri de başladı.

 (HABER MERKEZİ)-Ramazan ayının simgesi olan özellikle iftar akşamlarında her sofranın olmazsa olmazı olan Ramazan pidesine ilgi azalmıyor. İnsanların pideye olan ilgisinden büyük memnunluk duyduklarını belirten fırıncıların Ramazan ayının gelmesi ile Ramazan pidesi mesaileri de başladı.

Ramazan ayında her sofrada bulunan ve sofraları lezzetlendiren pideye ilgi hiçbir zaman azalmıyor. Ramazan ayı ile özdeşleşen Ramazan pidesi ile hazırlanan iftar ve sahur sofralarının tadına ise doyum olmuyor. Bu özel lezzeti bilen, ondan asla vazgeçemeyen ve iftarını sıcak pide eşliğinde yapmak isteyen vatandaşlar ise Ramazan pidesi büyük talep gösterirken, fırıncılar yoğun mesai için hazırlıklarını tamamladıklarını ifade ediyorlar.

İnsanların Ramazan pidesine olan ilgilerinin yoğun olduğunu ve bu nedenle de Ramazan ayında daha çok mesai harcadıklarını kaydeden Fırın Ustası Ali Yavuz; “Ramazanın bereketi bizim işlerimize de her yıl yansıyor. Her Ramazan ayının başından itibaren vatandaşların pideye olan ilgileri bizleri çok mutlu ediyor. Ramazanın o manevi ruhunu pide ile daha kolay yakaladıkları söyleyen vatandaşlar iş çıkışlarında ve sıcak pidenin çıktığı zamanlarda fırınımızın önünde bir yoğunluk oluşturur. Bu sayede işlerimiz de Ramazan ayında 2 kat 3 kat arttıyor. İftarlarını özellikle sıcak pide ile yapmak istediklerini söyleyen vatandaşlara bizler de en iyi hizmeti yapmaya gayret gösteriyoruz.” İfadelerini kullandı.

Ramazan pidesinin Ramazan ayı ile birlikte artık bir gelenek haline geldiğini ifade eden Yavuz; “Her Ramazan ayı öncesinde pide fiyatları yeniden düzenlenir, fırınlar Ramazan ayı boyunca yapacakları pideler için hazırlık yaparlar. Pide Ramazan haricinde de tüketilse de Ramazan ayındaki kadar lezzetli olmadığını söylüyor müşterilerimiz. Pide Ramazan ayının bir sembolü ve kültürümüzde de önemli bir yer edinmeyi başarabilmiş önemli lezzetlerimizden bir tanesi olmuştur.” şeklinde konuştu.

 

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -