hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Sarıçam Belediyesi sınırları içerisinde kurban satış ve kesim alanları belirlendi

Son Güncelleme :

31 Ağustos 2016 - 17:32

/ 472 views kez okundu.
Sarıçam Belediyesi sınırları içerisinde kurban satış ve kesim alanları belirlendi

Sarıçam Belediyesi, yaklaşan kurban bayramı ile nedeniyle Zabıta Müdürlüğünün yaptığı çalışmalar sonucunda kurbanlık satış ve kesim alanlarını belirledi.

ADANA (GÜNEY HABER)-Sarıçam Belediyesi, yaklaşan kurban bayramı ile nedeniyle Zabıta Müdürlüğünün yaptığı çalışmalar sonucunda kurbanlık satış ve kesim alanlarını belirledi.

Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Başkan Bilal Uludağ’ın bilgisi doğrultusunda yaptıkları çalışmalar sonucunda her yıl olduğu gibi bu yıl da Kurban Bayramı öncesi belediye olarak bütün önlemlerin alındığı ve 3 ayrı yerde kurban satış ve 2 yerde de kesim alanının oluşturulduğunu ifade ettiler. Zabıta Müdürü Bekir Uludağ, ekiplerinin belirlenen noktalarda titiz bir çalışma sonucunda satış yerlerinin çizimini gerçekleştirdiklerini ifade etti.

NÖBETÇİ BİRİMLER ÇALIŞACAK

Bayram süresince nöbetçi birimlerin vatandaşların hizmeti için çalışacaklarını söyleyen Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, kurban kesiminin önemli ibadetlerden biri olduğuna dikkat çekti. Uludağ,” Kurban ibadetin nasıl ve ne şekilde yapılacağı, dinimizce belirlenmiş ve anlatılmıştır. Bizlerde Zabıta ekiplerimizin yaptığı çalışmalar sonucunda bu yönde gerekli tüm tedbirleri aldık. İlçemizde 3 ayrı kurban satış noktası ve 2 ayrı alanda kesim yeri belirlendi.”dedi.

Başkan Uludağ, Sarıçam ilçesinde 3 ayrı yerde belirlenen kurban satış yerlerinin Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, kanal üzerindeki havuzun olduğu bölge, Yeşiltepe Mahallesi Dilek Atlı Caddesi ile Veli Yavuz İlköğretim okulu arasındaki alan, Gültepe Mahallesi Çatalan Caddesi Çelikler İnşaat yanında bulunan alanda olacağını, kesim yerlerinin ise yine Mehmet Akif Ersoy Mahallesi kanal üzerinde havuzun bulunduğu alan, Yeşiltepe Mahallesinde ise Vali Yavuz İlköğretim okulu arasındaki alanda olacağını bildirdi.