Adana Güney Haber

“ŞEHİR HASTANELERİNE 2022 YILI BÜTÇESİNDEN YAKLAŞIK 22.5 MİLYAR TL ÖDENECEK”

“ŞEHİR HASTANELERİNE 2022 YILI BÜTÇESİNDEN YAKLAŞIK 22.5 MİLYAR TL ÖDENECEK”
229 views
20 Ekim 2021 - 14:24

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, milletin cebinde tek kuruş çıkmayacak denilen şehir hastaneleri için 2022 yılı bütçesinden yaklaşık 22.5 milyar TL ödeneceğini kaydetti. Bulut, “Vatandaşın vergileri iliğimizi sömüren şehir hastanelerine akıtılacak” dedi.

(HABER MERKEZİ)- CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, milletin cebinde tek kuruş çıkmayacak denilen şehir hastaneleri için 2022 yılı bütçesinden yaklaşık 22.5 milyar TL ödeneceğini kaydetti. Bulut, “Vatandaşın vergileri iliğimizi sömüren şehir hastanelerine akıtılacak” dedi.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Kamu-Özel ortaklığı ile yapılan şehir hastanelerine 2022 yılı bütçesinden yaklaşık 22.5 milyar TL ödeneceğini söyledi. Sağlık Bakanlığı bütçesinden “Hastanelerin Hizmet Alımı Suretiyle Sunduğu Hizmetler” başlığı altında 7 milyar 473 milyon TL ödeneceğini kaydeden Bulut, “Şehir Hastaneleri Yatırımlarının Kullanım Bedeli” başlığı altında da 14 milyar 91 milyon 904 bin TL ödeneceğini bildirdi. 2023 ve 2024 yıllarında öngörülen rakamların da devasa boyutta olduğunu ifade eden Bulut, kurun yükselmesiyle bu rakamların daha da artacağını kaydetti.

ŞEHİR HASTANELERİ İLİĞİMİZİ SÖMÜRÜYOR

Vatandaşın vergilerinin iliğimizi sömüren şehir hastanelerine akıtılacağını belirten Bulut, Kamu-Özel ortaklığına yasal zemin oluşturarak Saray’ın müteahhitlerine yeni bir rant kapısı oluşturulduğunun altını çizdi. Bulut, şehir hastaneleri aracılığıyla 25 yıl boyunca halkın vergilerinin yandaşların ceplerine hortumlandığını, her yıl artan bütçe açıklarının, bütçedeki faiz ödemelerinin yükünü de vatandaşın sırtına yüklendiğini kaydetti.

SÖZLEŞMELER TBMM’DEN SAKLANIYOR

‘Milletin cebinden bir kuruş çıkmıyor’ denilen şehir hastaneleri için bütçeden devasa paralar ödendiğini kaydeden Bulut, “Şehir hastanelerinde yapılan sözleşmeler TBMM’ye ticari sır gerekçesiyle açıklanmıyor” ifadelerini kullandı.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

marmaris tekne turu