hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

SEYŞUD’dan Muhteşem Kurtuluş Gecesi

Son Güncelleme :

26 Mayıs 2014 - 11:10

/ 608 views kez okundu.
SEYŞUD’dan Muhteşem Kurtuluş Gecesi

 

AW099207SEYSUD (6)

Adana Seyhan Şanlıurfalılar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından Şirin Park Otel’de organize edilen “Kurtuluş Gecesi”nde Adana’da yaşayan Urfalılar memleket hasreti giderdi. Geceye Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Adana ve çevre illerde faaliyet gösteren Şanlıurfalılar Dernekleri ve çok sayıda davetli katıldı.

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana Seyhan Şanlıurfalılar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği tarafından Şirin Park Otel’de organize edilen “Kurtuluş Gecesi”nde Adana’da yaşayan Urfalılar memleket hasreti giderdi. Geceye Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin,Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek,  Adana ve çevre illerde faaliyet gösteren Şanlıurfalılar Dernekleri ve çok sayıda davetli katıldı. Gecenin açılış konuşmasını yapan Adana Seyhan Şanlıurfalılar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Mehmet Tatlı, gecenin amaç ve içeriğini anlatırken, geceye katılan tüm konuklara teşekkür etti. Şirin Park Otel’de gerçekleştirilen geceye Adana Valisi Hüseyin Avni Coş da katılarak bir konuşma yaptı . Vali Coş, konuşmasında söz konusu milli ve manevi değerler olduğunda insanlarımızın birlik ve beraberliklerini gösterdiğini vurguladı. Adana’nın gelişmesinde ve kalkınmasında Şanlıurfalıların büyük katkısı olduğunu belirterek, teşekkür eden Vali Coş, “Nereli olursak olalım ay-yıldızlı bayrağın temsil ettiği birlik ve beraberliği, ortak paydayı hissediyoruz. Ülkesini, şehrini, kültürünü ve geleneklerini seven bu arkadaşlarımızın başaramayacağı şey yoktur. Bu değerleri çocuklarımıza, gençlerimize de öğretmeliyiz. Böylesi organizasyonlar bunu sağlıyor” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, şehirlerimizin değerli evlatlarıyla önemli mücadeleler verdiğini hatırlattı. Kurtuluş mücadelesi sonrası bazı şehirlere başka şehirlere nasip olmayan unvanlar verildiğini kaydeden Hüseyin Sözlü, “Urfa da şanlı unvanı almıştır. Urfa’nın şanlı olması kurtuluş mücadelesinde ödediği bedelin bir sonucudur” şeklinde konuştu.
Başkan Hüseyin Sözlü, Ceyhan’da 3 dönem belediye başkanlığı yaptığını hatırlatarak, “Ceyhan’daki Adana’daki Urfalı hemşerilerim hem Ceyhan’ın hem Adana’nın rengini, kokusunu, lezzetini arttırmıştır” ifadesini kullandı.
İnsanların geldikleri yerlere vefa beslemesinin insani bir yaklaşım olduğunu söyleyen Hüseyin Sözlü, “Adana’da yaşayan Urfalılar hemşehrimizdir, başımızın tacıdır. Urfa’yı şanlı yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyorum” dedi. Şanlıurfa’ya özgü yemeklerin yapıldığı, çiğköftenin yoğurulduğu ve Urfa türkülerinin söylendiği gecede Vali Coş ve Başkan Sözlü’ye çeşitli hediyeler verildi.SEYSUD (7)