Adana Güney Haber

SEZER: “HAK İHLALLERİNE SESSİZ KALMAK, HAKSIZLIĞA ORTAK OLMAKTIR”

SEZER: “HAK İHLALLERİNE SESSİZ KALMAK, HAKSIZLIĞA ORTAK OLMAKTIR”
107 views
10 Aralık 2021 - 12:51

Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı ve Memur-Sen Adana İl Temsilcisi Mehmet Sezer; “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” nedeniyle yayınladığı mesajda “Hak ihlallerine sessiz kalmak, haksızlığa ortak olmaktır” dedi.

(HABER MERKEZİ)-Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı ve Memur-Sen Adana İl Temsilcisi Mehmet Sezer; “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” nedeniyle yayınladığı mesajda “Hak ihlallerine sessiz kalmak, haksızlığa ortak olmaktır” dedi.

Dünya İnsan Hakları Günü’nün, 73 yıl önce İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda kabul edilmesiyle 10 Aralık’ta kutlanmaya başlandığını hatırlatan Başkan Sezer açıklamasında; “Ne acıdır ki birçok kurum ve devletin, hak gaspları ve ihlal sicilleri kabarmakta, çifte standartlı tutumlar, haksızlık ve zulme evrensel boyut kazandırmaktadır. BM’nin, ihlal ve tecavüzleri neredeyse önleyici hiçbir çaba içine girmemesi, insan haklarının değil, insan haksızlıklarının evrensel boyut kazanmasına yol açmaktadır” ifadelerini kullandı.

Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer açıklamalarını şöyle sürdürdü; “İnsan, doğuştan getirdiği ve insan olmakla elde ettiği haklarla şerefli yaratılmıştır. Hiçbir ayrıma tabi tutulmaksızın her insan bu haklara sahiptir, sahip olmalıdır. Hak ve özgürlüklerin devredilmez, vazgeçilmez oluşu, insanın ontolojik değer, onur ve şerefine, kişisel itibar ve haysiyetine saygının gereğidir. İnsanı devlet baskısına karşı korumayı amaçlayan hak anlayışı, daha çok özgürlük, demokrasi ve hukukun üstünlüğü kavramlarıyla birlikte düşünülür. Özgürlüklerin olmadığı yerde hakların, hakların olmadığı yerde özgürlüklerin anlamı kalmaz. Nereden bakılırsa bakılsın, hukuk, adalet, demokrasi kavramlarıyla bağlantılı olan insan hakları, medeniyetin temel taşı ve dayanağıdır. İnsan haklarını gerçek bir değere dönüştürememiş yapılanmalar medeniyet ortaya koyamazlar. İnsana değer vermeyen, insanı merkeze almayan hiçbir yapı ayakta kalamaz, kalmamıştır. Bu yapılar, kolektif sıkıntı ve ıstıraptan, yaygın zorbalık ve zulümden başka bir şey üretemez, üretememiştir.”

“Kapitalizmin emeği devre dışı bırakan yeni robotik üretim sistemi, gelir dağılımında hiçbir matematiğin denklemini kuramayacağı oranlarda artan eşitsizlik, tarifsiz mahrumiyet, korkunç mağduriyetler, sömürü düzeninin tüm vahşetiyle sürmesi haksızlıkları normalleştirerek yaşama biçimine dönüştürmüştür” diyen Başkan Sezer açıklamalarını; “Eğitim-Bir-Sen olarak, insanın onurunu koruyan, umudunu canlı tutan, temel insan haklarını herkes için mümkün kılan bir dünya düzeninin hepimiz için en büyük ihtiyaç olduğuna inanıyoruz. 30 yıllık hak ve özgürlük mücadelemizde her zaman haksızlığa karşı durduk, kim olduğuna bakmadan mazlumun yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz” sözleriyle tamamladı.   

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

marmaris tekne turu