Adana Güney Haber

Sinekle mücadele başlıyor

Sinekle mücadele başlıyor
68 views
25 Mayıs 2020 - 19:55

Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte sıcak günlerin en büyük kabusu haline sineklerle mücadele de başladı. Adana’nın birçok semtinde sinekler vatandaşları rahatsız etmeye başlarken, ilaçlama çalışmaları da hız kazandı.

(HABER MERKEZİ)-Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte sıcak günlerin en büyük kabusu haline sineklerle mücadele de başladı. Adana’nın birçok semtinde sinekler vatandaşları rahatsız etmeye başlarken, ilaçlama çalışmaları da hız kazandı.

Adana’nın Çukurova İlçesinde sinek ve böcek ilaçlama çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Isınan havanın etkisi ile birlikte insanları rahatsız etmeye başlayan sinekler ve sıcak havalarla birlikte ortaya çıkan böcekler için çalışmaları başlatan Çukurova Belediyesi akşam saatlerinde ilaçlama yapmaya başladı.

Mahalle sakinlerinin rahat bir yaz mevsimin geçirmeleri için onlardan gelen talepler doğrultusunda ilaçlamaya büyük önem verdiklerini ve aralıksız ilaçlama yaptırmaya çalıştıklarını kaydeden Toros Mahallesi Muhtarı Sibel Polat; “Sıcak havalarda uyumayı bile imkansız hale getiren sineklerle ve böceklerle mücadele büyük önem veriyoruz. Mahalle sakinlerimiz tarafından gelen talepleri önemsiyor ve anında yetkililere bildirerek gerekli önlemleri almaya çalışıyoruz. Bu kapsamda düzenli olarak Adana Büyükşehir Belediyesi İlaçlama Birimi ekipleri ile birlikte mahallemizde ev ev dolaşarak ilaçlanmamış yer kalmayana kadar çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Detaylı ilaçlamaların yaz boyu devam edeceğini böylelikle sineksiz bir yaz geçirmeyi hedeflediklerini ifade eden Toros Mahalle Muhtarı Sibel Polat; “Saat 18:00 itibari ile gece ilaçlama ekibimiz mahallemizi ilaçlamaya başlamıştır. Geç saatlere kadar ilaçlama devam edecektir. Büyükşehir ilaçlama ekibine teşekkür ederiz. Vatandaşlarımızın sineksiz, huzurlu geceler geçirmeleri için hem Çukurova Belediyesi hem de Büyükşehir Belediyesinin gayretleri ile çalışmalarımız devam edecektir.” diye konuştu.

 

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -