Adana Güney Haber

Solaryuma Girerken Dikkat

Solaryuma Girerken Dikkat
186 views
01 Temmuz 2021 - 14:07

Günümüzde çok sayıda kadın ve erkek tarafından sıklıkla tercih edilen solaryuma girerek bronzlaşmaya çalışmak işinde uzman kişilere yaptırılmadığı takdirde ciddi sağlık problemleri ile karşılaşılabiliyor.

(HABER MERKEZİ)-Günümüzde çok sayıda kadın ve erkek tarafından sıklıkla tercih edilen solaryuma girerek bronzlaşmaya çalışmak işinde uzman kişilere yaptırılmadığı takdirde ciddi sağlık problemleri ile karşılaşılabiliyor.

Güneş altında bronzlaşma ile solaryum makinesinde bronzlaşmanın aynı özellikleri sahip olduğunu ifade eden uzmanlar, abartmadan makul sürelerde girildiği durumlarda solaryumun cilde sağlıklı bronzlaşma sağlamasının yanında D vitamini vererek kemik güçlenmesini sağlamasının yanında bel, boyun ağrılarına da iyi geldiğini söylüyor.

Solaryuma girerken dikkat edilmesi gerekenler noktasında açıklamalarda bulunan Güzellik Uzmanı Serap Bilge; “Solaryum günlük hayatımız içinde her daim bronz bir tene sahip olmak isteyip de güneş ışığı bulamayan için kolay bir yoldur. Belirli aralıklarla ve dozunda yapıldığı durumlarda görsel olarak güzel görünmenin yanında sağlık için faydalı olabilen solaryum işinde uzman kişilere yaptırılmadığı takdirde ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Solaryumda kalma süreleri vilt tipinize göre farklılık gösterebiliyor. Doğal bir bronzluğa kavuşmak isteyenler için 7 ile 8 seanslık uygulamalar yeterli olabiliyor. Bir hafta içinde 3 seferden fazla girilen solaryumlar cilde zararlı olduğu için önermiyoruz. Ayrıca solaryuma 16 yaşından küçüklerin girmesi kesinlikle uygun değildir ve bu yaşlarda alınan ışınlar ileride ciddi cilt problemlerine yol açabilir.” şeklinde konuştu.

Soluryum uygulamasının insan sağlığı açısından önemine de değinen Bilge; “Sağlıklı ve belirli dönemler itibari ile uygulanan solaryumun cilde bilinen pek çok faydası vardır. Örneğin solaryum sonrasında ciltte akne ve sivilce oluşumunun azaldığı, kalsiyum eksikliğinden kaynaklı kramplarda azalma olduğu, sedef hastalığına iyi geldiği ve salgıladığı mutluluk hormonu sayesinde, insanların kendilerini daha taze ve canlı hissetmelerine neden olduğu solaryumun faydaları arasında sayılabilir.” ifadelerini kullandı.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -