hava
DOLAR 32,5544 % % 0.12
EURO 35,0223 % % 0.36
GRAM ALTIN 2.439,59 % % 0,17
ÇEYREK A. 3.988,72 % % 0,17
BITCOIN 65.202,14 % -0.764
SON DAKİKA

Sözlü:“Verdiğimiz Sözü Tuttuk” 

Son Güncelleme :

19 Mayıs 2014 - 17:53

/ 645 views kez okundu.
Sözlü:“Verdiğimiz Sözü Tuttuk” 


“Su fiyatındaki indirime destek veren meclis üyelerine teşekkür ediyorum” diyen, Sözlü: “Verdiğimiz Sözü Tuttuk” dedi.

 AW066848

                                                                            


Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü geçtiğimiz hafta ASKİ Genel Kurulu’nda görüşülüp karara bağlanan su fiyatlarındaki indirimin vatandaşlardan gelen yoğun istek üzerine gerçekleştirildiğini belirtti.

ADANA (GÜNEY HABER) – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü geçtiğimiz hafta ASKİ Genel Kurulu’nda görüşülüp karara bağlanan su fiyatlarındaki indirimin vatandaşlardan gelen yoğun istek üzerine gerçekleştirildiğini belirtti.
Adaylığı döneminde Adanalılar’a “Başkan olursam su ucuzlayacak” sözü verdiğini kaydeden Sözlü, “Hemşehrilerime verdiğim bu sözü yerine getirmeme verdikleri oylarla destek olan değerli meclis üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.
Adana Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı döneminde gittiği her mahallede vatandaşlardan su fiyatları ile ilgili şikayet aldığını dile getiren Başkan Hüseyin Sözlü, “Başkan seçilir seçilmez Adana halkına verdiğim ‘ucuz su’ sözünü yerine getirmek için harekete geçtik. Sonuçta konutlarda yüzde 10, işyerlerinde ise yüzde 20 oranında bir indirim yaptık. Daha büyük oranda bir indirim yapmak isterdik, ancak ASKİ’nin hemşehrilerimiz için Adana’ya yapacağı yatırımları da düşünerek, indirim oranını bu şekilde belirledik. Şahsımın önerisi ile ASKİ Genel Kurulu’nda görüşülen ve karara bağlanan su fiyatlarındaki indirime olumlu oy kullanarak destek veren değerli meclis üyelerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.