hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Sözlü’ye, Genç Dostu Belediye Başkanı Ödülü 

Son Güncelleme :

05 Haziran 2014 - 0:18

/ 550 views kez okundu.
Sözlü’ye, Genç Dostu Belediye Başkanı Ödülü 

AW108516

ADANA (GÜNEY HABER) – Ulusal Gençlik Parlamentosu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye “Genç Dostu Belediye Başkanı” ödülü verdi.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ulusal Gençlik Parlamentosu’nun 30 Mart 2014 yerel seçimleri öncesinde gerçekleştirdiği “Genç Dostu Adaylar Genç Dostu Kentler” kampanyası kapsamında iyi niyet sözleşmesini imzalamış ve göreve geldiği süre içinde gençlere yönelik programların ve projelerin destekçisi olacağı mesajını vermişti. Bu bağlamda Ulusal Gençlik Parlamentosu Danışma Kurulu Üyesi Mehmet Sarıca, Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan ve Kampanya İl Temsilcisi Mihrap Kaplan, Başkan Sözlü’yü makamında ziyaret ederek ‘Genç Dostu Belediye Başkanı’ ödülünü takdim etti.
Kendisinin de 33 yaşında, genç sayılabilecek bir yaşta Ceyhan Belediye Başkanı olduğunu hatırlatan Başkan Hüseyin Sözlü, gençlerin karar alma mekanizmalarına katılımının teşvik edilmesi yönünde gereken çalışmaların yapıldığını, önümüzdeki dönemde de Adana ile ilgili projelerde gençlere desteklerinin artarak devam edeceğini söyledi.

GENÇLER DİKKATE ALINMADAN BAŞARI MÜMKÜN DEĞİL
Gençlerin elinden ödülünü alan ve Ulusal Gençlik Parlamentosu rozetini takan Başkan Sözlü “Gençlere yapılan yatırım kentimizin, ülkemizin geleceğine yapılan yatırımdır. Gençleri dikkate almayan bir yönetim anlayışının başarılı olması mümkün değil. Adana’da yaşayan gençlerin gereksinimlerinin karşılanmasına yönelik çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.
Ulusal Gençlik Parlamentosu Danışma Kurulu Üyesi Mehmet Sarıca da “Bizler Ulusal Gençlik Parlamentosu olarak seçimlerde gençlerin demokratikleşme süreçlerine katılımını bir gereklilik olarak gören tüm siyasi partilerin belediye başkanlarının Genç Dost Kent oluşturulması konusunda sorumluluk alması gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda desteklerini esirgemeyen Başkan Sözlü’ye teşekkür ederiz” dedi.