hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

SÖZÜTEK’TEN DOLMUŞ &OTOBÜSÇÜ ESNAFINA “NEZAKET” UYARISI

Son Güncelleme :

27 Ocak 2017 - 0:51

/ 406 views kez okundu.
SÖZÜTEK’TEN DOLMUŞ &OTOBÜSÇÜ ESNAFINA “NEZAKET” UYARISI

Adana ESOB Ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, son günlerde vatandaşlardan gelen yoğun şikâyetler üzerine, şehirde toplu taşıma yapan, özel halk otobüsçüleri ve minibüsçü esnafına, “vatandaşlara, özellikle de yaşlılarımıza, hamile bayanlara ve engellilere daha nezaketli davranın, yardımcı olun. Müşteri velinimetinizdir” diye ikazda bulundu.

ADANA(GÜNEY HABER) – Adana ESOB ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, vatandaşlardan son günlerde gelen yoğun şikâyetler üzerine, şehirde toplu taşıma hizmet veren özel halk otobüsçüleri ve minibüsçüleri, özellikle de yaşlılara, hamile bayanlara ve engellilere karşı daha duyarlı ve nezaketli davranmaya davet etti.

Birlik Başkanı Nihat Sözütek, her esnaf ve sanatkârlar gibi toplu taşımacı esnafı için de müşterilerin “Velinimet” olduğunu, hizmet araçlarını kullanan sürücülerin de yolcularına karşı olabildiğince nezaketli, saygılı ve yardımsever olması gerektiğini söyledi.

Sözütek, “Toplu taşıma hizmeti veren özel halk otobüsçü ve minibüsçü esnafımız hakkında,  özellikle 65 yaş üstü yaşlılarımıza, şehit yakınları ve gazilerimize, engelli vatandaşlarımıza ve basın mensuplarımıza yönelik kötü muamele yapıldığı yolunda yoğun şikâyetler alıyoruz. Ayrıca, toplu taşıma aracı kullanan esnaflarımızın aşırı hızlı ya da yavaş gitme, direksiyon başındayken telefonla konuşma, sigara – çay içme, yemek yeme, gereksiz korna çalma, kırmızıda geçme, güzergâh değiştirme,  durak harici yolcu indirme, bindirme yaptıkları yolunda şikâyet edilmesi bizleri ziyadesiyle üzüyor” dedi.

Sözütek, vatandaşlardan gelen şikâyetleri mümkün olduğu ölçüde hızlı bir şekilde değerlendirip, başta mal sahipleri olmak üzere sürücülerini de uyarıp, işten el çektirme başta olmak üzere birçok cezalandırma yöntemlerine başvurduklarını da belirterek şöyle dedi:

“Bu konuda, yolcularına nezaketli davranıp, şikâyet getirmeyecek şekilde hizmet veren esnaflarımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Onlar bizim gurur kaynağımız. Ama şikâyet konusu bu hataları, yanlışları bilerek ve isteyerek yapanları da bir kez daha uyarıyorum. Ekmeğinize ve yolcularınıza saygılı olun. Trafikte birbirinize güzel örnek olun. Bunu yapmak da hem esnaflık hem de insanlık görevinizdir. Vatandaşlarımız da lütfen, kurallara uymayan sürücüleri, başta araç plakası, durağı, güzergâhı ve olayın yaşandığı saati bize bildirerek yardımcı olsunlar” dedi.