Adana Güney Haber

Sümer: Muhtar maaşları asgari ücrete yükseltilmeli

Sümer: Muhtar maaşları asgari ücrete yükseltilmeli
102 views
22 Nisan 2021 - 2:14

CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, Muhtar maaşlarını ve öncelikli aşı uygulamasını Türkiye Büyük Millet Meclisi Gündemine taşıdı. Sümer “Muhtarlarımızın maaşları en az asgari ücrete denk gelecek şekilde hesaplanmalıdır” dedi.

(HABER MERKEZİ)-CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, Muhtar maaşlarını ve öncelikli aşı uygulamasını Türkiye Büyük Millet Meclisi Gündemine taşıdı. Orhan Sümer “Muhtarlarımızın maaşları en az asgari ücrete denk gelecek şekilde hesaplanmalıdır” dedi.

Orhan Sümer, “Mahallelerde ve köylerde yürütme görevini icra etmek için, orada yaşayan vatandaşların seçimle başa getirdikleri, demokrasinin temelde nasıl işlediğini en güzel şekliyle gösteren Muhtarlarımız bir çok zorlukla karşı karşıyalar.

Günümüz koşullarında Köy sınırları içerisinde düzeni ve dirliği sağlamak,

Büyük Şehir Yasasıyla birlikte yetkileri ellerinden alınan muhtarlarımız için artık hiç kolay değil. İktidarın asla kabul etmediği ancak vatandaşın iliklerine kadar hissettiği ekonomik kriz muhtarlarımızı da bir hayli zorluyor.

Orhan Sümer, “Devlet Memuru statüsünde görev yapan Muhtarlarımız 2021 yılı itibariyle 2.430 lira maaş alıyorlar.

Kırsal ve Dağlık köylerde hizmet veren muhtarlarımız, vatandaşın sorununu çözmek için ayda iki kere şehir merkezine gidip gelse elinde avcunda bir şey kalmıyor.

Pandemi sürecinde süreki olarak kalabalıklarla iç içe olmak zorunda olan Muhtarlarımızın Covid 19 aşı programında öncelikli sıraya alınması ve ekonomik göstergeler çerçevisinde, maaşlarının asgari ücrete eşitlenerek  2.825 Lira olması gerekmektedir.” Dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -